تاثیر نوشیدن قهوه بر تسکین دردها

0
297

آخرین تحقیقات دانشمندان نشان می دهد، نوشیدن قهوه می تواند مانند یک مسکن عمل کرده و درد را آرام کند و حتی در مواقعی بهتر از قرض های مسکن عمل می کند که البته احتیاج به تجویز پزشک نیز ندارد. همچنین خستگی می تواند احساس درد را افزایش داده که نوشیدن قهوه می تواند این مورد را هم برطرف کند. در ادامه مطلب با گیاه یاب همراه باشید.

نوشیدن قهوه

به گزارش روزنامه دیلی میلمحققان بیمارستان اطفال بوستون برای بررسی اثر تسکین بخش قهوه، تعدادی موش آزمایشگاهی خسته را به سه دسته تقسیم کردند؛ به یک گروه داروهای مسکن و به گروه دیگر قهوه خوراندند و به موش های گروه سوم نیز امکان دادند که مدت زمان بیشتری در خواب باشند.
محققان دریافتند موش هایی که خسته بودند، مدت زمان زیادی نخوابیده بودند و به آنها قهوه خورانده شده بود، در قیاس با موش هایی که داروهای مسکن مصرف کرده بودند، در برابر درد مقاوم تر بودند.
محققان همچنین در موش هایی که قهوه مصرف کرده بودند، متوجه جریان یافتن دوپامین به سمت مرکز لذت مغز و در نتیجه کاهش احساس درد در آنها شدند.
در این مطالعه همچنین مشخص شد که خوابیدن در قیاس با مصرف داروهای مسکن، حساسیت نسبت به درد را بهتر کاهش می دهد.
براساس نتیجه گیری محققان، بیماران مبتلا به دردهای مزمن به جای صرفا مصرف داروهای مسکن می توانند با روی آوردن به عادت های خواب بهتر و یا مصرف داروهای خواب آور همزمان با استفاده از آنچه موجب افزایش هوشیاری در طول روز (مانند قهوه) می شود، چرخه درد خود را بشکنند.

ایرنا

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید