تاثیر مفید طب سوزنی در بارداری و زایمان

0
431

همانطور که می دانیم بسیاری از بیماری ها از طریق طب سنتی و سوزنی قابل درمان می باشند. برخی از مشکلات زنان و زایمان هم در لیست طب سوزنی قرار دارد . در حال حاظر طب سوزنی می تواند درد های نازایی و قاعدگی را درمان کند. برای آگاهی کافی از طب سوزنی در بارداری با ما در ادامه همراه باشید.

مکانیسم اثر طب سوزنی در طب چینی

همان طور که می دانید در طب چینی، مکانیسم اثر طب سوزنی به مریدین های انرژی ، ارگان های بدن ، یین و یانگ ، خون و انرژی و کلماتی نسبت داده می شود که برای دنیای پزشکی امروز خیلی قابل درک نیست. در واقع چینی های قدیم، انسان را به صورت نشانه ای از جهان اطراف و نیز جزیی از این جهان می دیدند و تمام اختلالات انسان را با دیده های اطراف خود تفسیر می کردند.

آنان از همین نقطه نظر به یافته های خوبی نیز دست یافتند و طب شرقی را پایه ریزی کردند. یکی از موارد مهم در طب چینی نگاه به مشکلات زنان و زایمان است. از دید چینی ها بیماری های زنان، زایمان و نازایی در واقع نشانه ای از بیماری طمینه ای در ارگان ها و مریدین های بدن انسان است و با درمان این اختلال است که می توان آن بیماری خاص را درمان کرد.

در کتاب های طب چینی، این مکانیسم ها و نسخه های درمانی خیلی کامل توضیح داده شده است. اختلال در ارگان طحال ، کلیه ، کبد ، مثانه و … نقش اساسی در بسیاری از مشکلات زنان ایفا می کنند. همچنین از آن‌جا که طب چینی، روش‌ها و توصیه های پیشگیرانه خوبی هم ارایه کرده مراجعه به متخصصین این رشته برای خانم‌هایی که دچار چنین مشکلاتی هستند بسیار موثر است و در پیشگیری از برخی مشکلات آینده مادر و کودک و نیز درمان تغذیه ای و روانی آنها کمکهای خوبی می کند . طب سوزنی در بارداری

مکانیسم های پزشکی طب سوزنی

در تحقیقات جدید، یافته های بسیاری در مورد اثر طب سوزنی چینی و طب سوزنی مدرن بر مشکلات زنان و زایمان به دست آمده است. مثلا مشخص شد تحریک برخی از نقاط به وسیله طب چینی باعث افزایش خون‌رسانی رحم می شود و می تواند دیس منوره را کنترل کند. یا تحریک برخی نقاط باعث تغییراتی در بافت‌شناسی اندومتر می شود. تحریک برخی نقاط باعث متعادل شدن دستگاه عصبی خودمختار شده و از این زاویه‌ی به درمان مشکلات زنان می پردازد. تحریک نقطه ای با سوزن باعث کاهش تهوع بارداری شده و …در
کل باید گفت سگمنت تراپی ، امبدینگ ، آنتی فوکال تراپی ، طب سوزنی گوش و … که از روشهای مدرن طب سوزنی هستند، هر کدام در درمان مشکلات زنان و نازایی نقش بسزایی دارند.

مشکلات بارداری قابل کنترل با طب سوزنی

باید گفت درمان با طب سوزنی صددرصد نیست اما در بسیاری از موارد کمک های رضایت‌بخشی به خانم ها می‌کند. همچنین این طب بی عارضه است و در بسیاری موارد با داروهای زنان و نازایی تداخلی ندارد. مشکلات بارداری و زایمانی که با طب سوزنی قابل درمان هستند عبارتند از:

نازایی : در بسیاری از مواردی که علت آناتومیک وجود نداشته باشد طب سوزنی موفق عمل می‌کند. حتی دیده شده انجام طب سوزنی میزان موفقیت IVF را افزایش می دهد. طب سوزنی در بارداری

پیشگیری از سقط

تهوع بارداری

تغییر پرزانتاسیون جنین از حالت بریچ به سفالیک

القای زایمان

کاهش درد زایمان

افزایش ترشح شیر

بهبود استاز و باقی ماندن شیر در سینه

افسردگی زایمانی

کمک به کاهش اضطراب و خستگی مادر

کمک به درمان اسکارهای شکم (ترک های شکم)

کمک به بهبود لکه های پوستی ناشی از بارداری

کمک به کاهش وزن

کمک به بهبود کمردرد و سیاتالژی مادر

خطرات احتمالی طب سوزنی

طب سوزنی عارضه‌ی خاصی ندارد اما تحریک برخی از نقاط ممکن است باعث سقط جنین شود. بنابراین قبل از اقدام به استفاده از این روش برای درمان مشکلات زنان باید از باردار نبودن بیمار اطمینان حاصل شود و توسط پزشک باتجربه مبادرت به طب سوزنی در حین بارداری شود. — طب سوزنی در بارداری

طب سوزنی قبل از بارداری ، در حین بارداری و نیز بعد از بارداری می تواند کمک های خوبی را به شما کند. میزان استفاده شما از داروهای مختلف را کاهش می دهد و نیز این‌که معمولا نتیجه بخشی اثر داروهای شیمیایی و گیاهی را افزایش می دهد. بنابراین می تواند کمک خوبی برای درمان باشد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید