تاثیر مصرف آبمیوه بر تغذیه مناسب کودکان

0
371

تغذیه مناسب کودکان از دغدغه های اصلی والدین محسوب می شود. این که چه نوع مواد غذایی و به چه مقدار از هر نوع باید به کودک داد تا رشد طبیعی خود را طی کنند بسیار پر اهمیت می باشد. طبق آخرین مطالعات انجام شده توسط محققان مصرف آبمیوه در روز برای کودک بسیار مفید بوده به شرط آنکه در آن زیاده روی نشود. در ادامه مطلب با گیاه یاب همراه باشید.

تغذیه مناسب کودکان

محققان دانشگاه واشینگتن سیاتل در آخرین مطالعه خود به بررسی نتایج هشت مطالعه منتشر شده شامل بیش از ۳۴ هزار کودک پرداختند و مصرف آبمیوه و تأثیر آن بر وزن کودکان و تاثیر آن بر تغذیه کودکان را مورد بررسی قرار دادند.

دکتر براندون آئورباخ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «براساس یافته‌های کنونی، ما هیچ ارتباطی بین مصرف یک وعده آبمیوه ۱۰۰ درصد طبیعی در روز و نقش آن بر اضافه وزن در کودکان نیافتیم.»

یافته‌ها نشان داد کودکان زیر ۶ سال که روزی یک وعده آبمیوه می‌نوشند دچار اضافه وزن کمی می‌شوند که البته به لحاظ بالینی چشمگیر نیست.

به گفته محققان، کودکان ۷ تا ۱۸ سال هم که در روز یک وعده آبمیوه می‌نوشیدند، شاهد هیچ نوع اضافه وزنی نبودند.

همچنین محققان توضیح می‌دهند آب پرتقال دارای شاخص گلوکزی کمتری بوده و با اضافه وزن کمتر مرتبط است. از طرفی کودکان سنین پایین بیشتر طرفدار آب سیب و کودکان سنین بالاتر بیشتر طرفدار آب پرتقال هستند.

محققان تأکید می‌کنند این گزارش مبتنی بر مصرف آبمیوه‌های ۱۰۰ درصد طبیعی بوده و ارتباطی با نوشیدنی‌های با طعم میوه یا نوشابه‌های میوه‌ای ندارد.

محققان مصرف ۱۲۰ تا ۱۸۰ میلی لیتر آبمیوه طبیعی در روز برای کودکان ۶ سال و پایین‌تر و ۲۴۰ تا ۳۵۰ میلی لیتر برای بچه‌های ۷ تا ۱۸ سال را توصیه می‌کنند و معتقدند مصرف روزانه آبمیوه در کودکان تاثیر بسزایی در تغذیه مناسب کودکان دارد.

مهر

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید