تاثیر قرص منیزیم در بهبود افسردگی

194

افسردگی به پدیده‌ای اپیدمیک در جهان تبدیل شده و افراد زیادی را درگیر خود کرده است. گزارشات مختلف به این اشاره دارند که بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان با افسردگی در سطوح مختلف دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند. روش‌های مختلفی برای مقابله با افسردگی وجود دارد، از جلسات تراپی گرفته تا ورزش و تغذیه می‌توانند در درمان افسردگی موثر باشند. در ادامه به بررسی اثرات مصرف قرص منیزیم بر درمان افسردگی می‌پردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

قرص منیزیم

دیر زمانی است که نقش سودمند منیزیم در سلامت استخوان، سطوح انرژی، و حتی اضطراب ثابت شده است و اکنون به لطف پژوهشی جدید مشخص شده است که این ماده معدنی در مبارزه با افسردگی نیز موثر عمل می کند.

پژوهشگران دانشگاه ورمونت، طی پژوهش خود به بررسی نقش قرص منیزیم که بدون نسخه قابل خریداری هستند و این که چگونه می توانند به طور بالقوه افسردگی خفیف تا متوسط را درمان کنند، پرداختند. طی یک بازه زمانی شش هفته ای، آنها هر روز به بیش از ۱۰۰ بزرگسال که افسردگی خفیف تا متوسط در آنها تشخیص داده شده بود ۲۴۸ میلی گرم منیزیم دادند. پژوهشگران هر دو هفته به بررسی علائم افسردگی شرکت کنندگان می پرداختند.

در پایان این پژوهش، پژوهشگران دریافتند افرادی که مکمل خوراکی منیزیم دریافت کرده بودند بهبود در علائم افسردگی و اضطراب را نشان داده اند. در حقیقت، برخی از شرکت کنندگان تنها پس از گذشت دو هفته بهبود علائم را تجربه کردند. افزون بر این، بر اساس یافته های این پژوهش به نظر می رسد که منیزیم عوارض جانبی چندانی در شرکت کنندگان صرف نظر از سن، جنسیت، و استفاده از هر گونه دارو نداشته است.

همچنین بخوانید :  بستنی با طعم سلامتی بخورید

در نهایت، پژوهشگران به این نکته اشاره داشته اند که اثرات منیزیم در درمان افسردگی می تواند به اندازه داروهای ضد افسردگی، مانند پروزاک، مفید باشد. به گفته پژوهشگران، نتایج کسب شده با توجه به نیاز به ارائه گزینه های درمانی اضافی برای مقابله با افسردگی بسیار دلگرم کننده بوده اند و همچنین مشخص شده است مکمل منیزیم روشی امن، سریع و ارزان را می تواند برای کنترل علائم افسردگی ارائه کند.

عصرایران
تاثیر قرص منیزیم در بهبود افسردگی
به این مطلب امتیاز بدید!
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید