بهترین ویتامین ها برای مردان

0
578

در این مطلب به بررسی بهترین ویتامین ها برای مردان می‌پردازیم. آمار و ارقام نشان می‌دهند که بسیاری از مردان با کمبود این ویتامین‌ها مواجه هستند و باید آنها را از طریق مواد غذایی یا مکمل‌ها تامین کنند. با گیاه یاب همراه باشید.

بهترین ویتامین ها برای مردان

ویتامین D3

کمبود ویتامین D یکی از شایع‌ترین کمبودها در میان مردان و زنان بزرگسال است. تخمین زده می‌شود که 45 تا 75 درصد از مردم بزرگسال آمریکا با نوعی از کمبود ویتامین D مواجه هستند. به ویژه کسانی که در آب و هوای سرد زندگی کرده و اغلب اوقات خود را در فصای بسته سپری می‌کنند.

مردان برای تولید تستوسترون به ویتامین D3 نیاز دارند تا بتوانند استخوان‌های قوی و سلامت مغز را حفظ کرده و از اختلالات خلقی نظیر افسردگی جلوگیری کنند. تستوسترون همچنین سطوح کلسترول و فشارخون را کنترل می‌کند. برخی از مطالعات نشان می‌دهند مردانی که با کمبود ویتامین دی مواجه هستند، تا 80 درصد بیشتر در خطر بروز حمله قلبی یا سکته مغزی می‌باشند.

ویتامین B12

مطالعات نشان می‌دهند که اغلب مردان ویتامین B12 مورد نیاز خود در روز را با خوردن گوشت گاو، گوشت مرغ و تخم‌مرغ تامین می‌کنند، اما بدلیل مصرف دارو، در بسیاری از موارد با مشکل جذب ویتامین B12 مواجه هستند. این موضوع در مردان میانسال که چندین دارو را همزمان مصرف می‌کنند شدت بیشتری دارد.

داروهای مسدود کننده اسید و داروهای دیابت و فشارخون می‌توانند در سوخت‌وسازِ ویتامین B12 در بدن تداخل ایجاد کنند و به کمبود این ویتامین منجر شوند.

ویتامین‌های آنتی‌اکسیدانی (A – C – E)

دنبال کردن یک رژیم غذایی سرشار از غذاهای حاوی آنتی‌اکسیدان مانند میوه‌ها و سبزیجات، به ویژه سبزیجات برگدار تیره نظیر اسفناج و کلم کالی، بهترین روش برای دریافت ویتامین‌های آنتی‌اکسیدانی از جمله ویتامین ث و آ است. بدن قادر به تولید این ویتامین‌های محلول در چربی نیست، بنابراین باید آنها را از طریق غذاها دریافت کنید. بهترین مزیت این ویتامین‌ها مربوط به خاصیت‌شان در مبارزه با رادیکال‌های آزاد است.

حتما مواد غذایی حاوی ویتامین C نظیر سبزیجات و میوه‌ها، و غذاهای حاوی ویتامین E مانند مغزهای خوراکی و دانه‌هایی نظیر بادام و تخم آفتابگردان را در رژیم غذایی خود جای دهید.

ویتامین K

ویتامین K برای ساخت و حفظ استخوان‌های قوی، لخته شدن خون و پیشگیری از بیماری قلبی مهم است. بیماری قلبی در بسیاری از کشورها، رایج‌ترین علت مرگ در میان مردان است و به همین دلیل ویتامین K از بهترین ویتامین ها برای مردان محسوب میشود. کمبود ویتامین K در میان مردانی که به طور منظم سبزیجات یا محصولات لبنی مصرف نمی‌کنند، مصرف درازمدت دارو یا آنتی‌بیوتیک دارند و از مشکلات روده‌ای نظیر سندرم روده تحریک‌پذیر یا بیماری روده ملتهب رنج می‌برند، رایج‌تر است.

ویتامین K1 در بسیاری از سبزیجات سبز‌رنگ یافت می‌شود، در حالی که ویتامین K2 در لبنیات وجود دارد. بهترین روش برای جلوگیری از کمبود ویتامین کا این است که سبزیجات زیاد و متنوعی مصرف کنید که شامل سبزیجات برگدار از جمله بروکلی، کلارد و کلم باشند. همچنین از ماهی وحشی و تخم‌مرغ ارگانیک غافل نشوید.

این موارد از بهترین ویتامین ها برای مردان بودند و یک مولتی‌ویتامین خوب برای مردان باید حاوی این ویتامین‌ها باشد. علاوه بر این ویتامین‌ها، مردان باید به مواد معدنی نیز توجه داشته باشند.

بهترین مواد معدنی برای مردان عبارتند از:

  • منیزیم
  • روغن‌های ماهی امگا 3
  • پتاسیم
منبعdraxe.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید