بهترین ورزش‌های ضد درد مزمن

0
334

اغلب مردم هنگام مواجه با درد، از تمرین کردن دست می‌کشند که اشتباه بزرگیست! تمرینات ورزشی می‌توانند در کاهش درد موثر باشند و سبک زندگی شما را بهبود ببخشند. در ادامه به بررسی بهترین ورزش‌های ضد درد می‌پردازیم.

ضد درد

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» نیازی نیست هر روز حرکات اسکوات زده و یا کیلومترها بدوید. ورزش‌های ساده و موثری وجود دارند که بدون ایجاد آسیب می‌توانند به شما در کاهش درد مزمن کمک کنند. فقط یادتان باشد که قبل از انجام هر ورزشی با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

شنا کردن

شنا یک ورزش سبک بوده و فشار زیادی به مفاصل وارد نمی‌کند. این ورزش به تقویت عضلات شما کمک کرده و انعطاف‌پذیری‌تان را افزایش می‌دهد. البته اگر گردن‌تان یا کمرتان درد می‌کند بهتر است از انجام حرکات شنای قورباغه و پروانه خودداری کنید. این حرکات به کمر فشار آورده و ممکن است باعث شدت یافتن درد شوند.

پیاده‌روی

متاسفانه پیاده‌روی اغلب دستکم گرفته می‌شود. این ورزش ساده می‌تواند به کاهش استرس و افزایش مقاومت کمک کرده و اگر به طور منظم انجام شود فواید فراوان دیگری نیز دارد. اگر دردتان به گونه‌ای است که حتی نمی‌توانید خم شده و بند کفش‌هایتان را ببندید، پیاده روی می‌تواند به دادتان برسد! به طور منظم و روزانه پیاده‌روی کنید (حداقل روزی ۳۰ دقیقه) تا میزان تولید هورمون اندروفین در بدن‌تان افزایش پیدا کند. این هورمون برای کاهش درد مفید است.

تای چی

تای چی ضد درد بوده و به خصوص برای کاهش درد مزمن مفید می‌باشد. این ورزش چینی مجموعه‌ای از تمرینات کششی، کنترل تنفس، مدیتیشن و حرکات قدرتی است. مطالعه‌ای که بر روی افراد مبتلا به فیبرومیالژیا انجام شد نشان داد که ورزش تای چی برای کاهش درد آنها مفید بوده است.

انجام تای چی همچنین می‌تواند برای کاهش فشارخون، مبارزه با افسردگی و بهبود سلامت قلب مفید باشد.

تمرینات کششی سبک

حرکات کششی نه تنها به شما کمک می‌کند که تناسب اندام‌تان را حفظ کنید، بلکه برای کاهش درد نیز مفید می‌باشند. خبر خوب این است که بسیاری از این حرکات را می‌توانید در محل کار و پشت میز‌تان انجام دهید. مطمئن شوید که هر روز حرکات کششی را انجام می‌دهید تا عضلات‌تان منعطف و آرام باشند.

یوگا

مطالعات نشان می‌دهند که تمرینات یوگا ضد درد هستند و به کاهش سطوح کورتیزول در خانم‌هایی که به بیماری فیبرومیالژیا مبتلا هستند، کمک می‌کنند. برای کاهش درد بهتر است از انجام حرکات سخت یوگا که به مفاصل و ستون فقرات فشار می‌آورند خودداری کنید.

تمرینات ساده با وزن بدن

اگر از آرتروز رنج می‌برید، بهتر است تمرینات ساده‌ با وزن بدن را شروع کنید. این حرکات به افزایش حجم عضلانی کمک کرده و ساختار استخوانی‌تان را تقویت می‌کنند. با تمرین‌ها راحت‌تر مثل شنا، اسکوات با صندلی و چرخش دستان شروع کنید. حواستان باشد که تمرین‌های شدید ممکن است باعث شدت یافتن درد گردند.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید