بهترین نوشیدنی بعد از تمرین

0
464

حتما شما هم بعد از انجام فعالیت های ورزشی  احساس خستگی می کنید و احتمالا وسوسه می شوید یک نوشیدنی میل کنید. بسیار مهم است که بعد از انجام فعالیت های ورزشی چه نوشیدنی‌ای استفاده میکنید، اما بهترین نوشیدنی بعد از تمرین کدام است؟ با ما همراه باشید.

نوشیدنی بعد از تمرین

آب

به گزارش گیاه یاب به نقل از «نیوهلث رمدیز» آب تنها گزینه ای است که حین و بعد از تمرین می توان نوشید. نوشیدن آب علاوه بر تامین آب بدن، به نرم شدن عضلات، هضم بهتر و حفظ دمای بدن کمک می کند. در حالت ایده آل شما باید به ازای هر گرم وزنی که از دست می دهید بیست اونس آب بنوشید. میتوان گفت که آب بهترین نوشیدنی بعد از تمرین است.

آبمیوه

زمانی که بدن شما در حال فعالیت است از ذخایر قندی استفاده می کند. بنابراین بعد از انجام تمرینات روزانه لازم است که شما دوباره سوخت گیری کنید! بعد از آب، بهترین نوشیدنی بعد از تمرین که می توانید مصرف کنید آبمیوه ها و آب سبزیجات هستند که حاوی قند طبیعی می باشند. همچنین آبمیوه ها حاوی مقادیر زیادی از کربوهیدرات، اسید آمینه و الکترولیت هستند که به بهبودی عضلات خسته، کمک می کنند.

اسموتی

یکی دیگر از نوشیدنی های شیرینی  که پیشنهاد می شود بعد از تمرین بنوشید، اسموتی می باشد. بهترین نوع اسموتی، ترکیب ماست و میوه است. میوه ها قند طبیعی را جایگزین کربوهیدرات مصرف شده و گلیکوژن ماهیچه ها می کنند. همچنین ، ماست به دلیل اینکه حاوی مقادیر زیادی چربی و پروتئین می باشد برای ترمیم عضلات و کاهش التهاب، گزینه ی فوق العاده ای  است. همچنین توصیه می شود از میوه هایی که سرشار از پتاسیم هستند استفاده کنید تا از گرفتگی عضلات جلوگیری کنید.

نوشیدنی ورزشی

برای دخیره هیدراته بدن، هیچ چیز نمی تواند جایگزین آب شود. بااین حال گاهی اوقات بعضی افزودنی ها کمک خوبی محسوب می شوند، به خصوص زمانی که به شدت تعریق کرده اید و فعالیت فیزیکی زیادی انجام داده اید. نوشیدنی های ورزشی گزینه خوبی برای ذخیره ی مجدد الکترولیت و کربوهیدرات ها هستند.

این نوشیدنی ها سطح انرژی بدن را افزایش می دهند و به بهبود عضلات کمک می کنند. همچنین سطح قندخون بدن را حفظ می کنند تا پس از تمرین احساس ضعف، خستگی و گرسنگی نداشته باشید. توصیه می شود به ازای هر ساعت کالری سوزی در باشگاه، ۸ آونس نوشیدنی ورزشی بنوشید، البته فراموش نکنید که میزان مصرف نوشیدنی به میزان چربی سوزی و انرژی شما بستگی دارد.

ترکیبی از پروتئین ها

ترکیب پروتئین ها برای تحریک رشد عضلات و جلوگیری از دردهای عضلانی که ناشی از کمبود پروتئین بعد از تمرین است، بسیار ضروری است. توصیه می شود ۱۵ تا ۳۰ گرم پروتئین دقیقا بعد از انجام تمرینات مصرف کنید. توجه داشته باشید که این مقدار باتوجه به نحوه ی تمرینات شما افزایش یا کاهش یابد.

آب نارگیل

آب نارگیل یکی دیگر از نوشیدنی های مفیدی است که بعد از یک تمرین می توانید بنوشید. آب نارگیل هیدراته بدن شما را به خوبی تأمین می کند و همچنین حاوی پتاسیم و منیزیم است که هردو عملکرد بدن شما را بهبود می بخشند. همچنین حاوی مقادیری آنتی اکسیدان است که برای مبارزه با بیماری ها بسیار مفید هستند.

شیرکاکائو

شیرکاکائو یکی از بهترین گزینه های موجود برای بازیابی مجدد بدن بعد از تمرین است. نسبت کربوهیدرات به پروتئین ها ۴:۱ بوده که برای تجدید گلیکوژن ماهیچه ها بسیار ضروری است. همچنین حاوی کلسیم است که به تقویت استخوان ها و عضلات کمک می کند و عملکرد بدن را برای تمرین های بعدی افزایش می دهد.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: newhealthadvisor.com

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید