بهترین غذاها برای عضله سازی

1
246

اگر می‌خواهید بدنی عضلانی داشته باشید لازم نیست که حتما یک بدنساز حرفه ای باشید ، می‌توانید به مواد غذایی اعتماد کنید و به عضله سازی بدنتان کمک کنید . در این مطلب به مواد غذایی مناسب برای بدن‌سازی و رشد عضلانی اشاره می‌کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

عضله سازی

عضله سازی با اسفناج

اسفناج سبزی عضله‌ساز و منبع خوبی از «گلوتامین» است. گلوتامین در رشد عضلات نقش بسزایی دارد و باعث افزایش قدرت و استقامت عضلات می‌شود. شما می‌توانید در رژیم غذایی خود مصرف این سبزی مغذی را قرار دهید.

چغندر

چغندر منبع خوبی از «بتائین» است که باعث تقویت کبد، ترمیم مفاصل و افزایش قدرت و استقامت عضلات می‌شود. این ماده‌ی غذایی همچنین باعث افزایش انرژی می‌شود و ضد خستگی است.

سیب

«پلی‌فنول» موجود در سیب باعث افزایش چربی‌سوزی شده و این دلیل خوبی است که از این میوه به عنوان منبع خوبی از کربوهیدرات قبل از تمرین ورزشی استفاده کنید. سیب به افزایش قدرت و رفع خستگی عضلات کمک کرده و به شما اجازه می‌دهد تا زمان طولانی‌تری تمرین سخت‌تری داشته باشید.

پرتقال

حالا که در فصل این میوه‌ی زمستانی هستیم، پیشنهاد می‌کنیم حتما پرتقال مصرف کنید. پرتقال به افزایش رشد، قدرت و استقامت عضلات کمک می‌کند، به خصوص اگر قبل از تمرین ورزشی مصرف شود.

عضله سازی با طالبی

این میوه کربوهیدرات خوبی دارد و می‌توان به عنوان اولین ماده‌ی غذایی در صبح، بعد از خواب شبانه و گرسنگی از آن استفاده کرد. طالبی یکی از میوه‌هایی است که بعد از تمرین ورزشی خستگی شما را زود از بین می‌برد. مصرف طالبی به دلیل داشتن مواد مغذی باعث عضله‌سازی می‌شود.

جوانه‌ی گندم

این ماده‌ی غذایی سرشار از زینک، آهن، سلنیوم، پتاسیم، ویتامین B، پروتئین، فیبر و اسید آمینه‌هاست. این ترکیبات باعث شده جوانه‌ی گندم یک منبع عالی از کربوهیدرات دیر هضم و پروتئین باکیفیت باشد که غذای کاملی برای قبل از تمرین است.

نان ازگیل

این نان از غلات کامل ارگانیک جوانه زده تهیه شده و چون سرشار از پروتئین و ۹ آمینواسید ضروری است که بدن به تنهایی قادر به تولید آن‌ها نیست، برای عضله‌سازی بسیار مفید است.

برنج قهوه‌ای

برنج قهوه‌ای غذایی عضله‌ساز است. غلات کامل، هضم غذا را کند کرده، انرژی مورد نیاز شما را در طول روز و تمرین تامین و به افزایش ترشح هورمون رشد کمک می‌کند. این ماده‌ی غذایی در کاهش چربی بدن و به دست آوردن استقامت و رشد عضلات، بسیار موثر است.


منبع : نیک و نو

اشتراک گذاری

یک دیدگاه

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید