بهترین رژیم غذایی در دوران بارداری

0
610

همانطور که می‌دانید در دوران بارداری، بدن خانم‌ها دچار تغییرات شگرف و فراوانی می‌شود و به همین دلیل این نیاز به وجود می‌آید تا خانم‌ها تغییرات مختلفی را در رژیم غذایی خود اعمال کنند تا هم نیازهای خود و هم جنین‌شان به خوبی تأمین گردد. اولین قدم برای انجام اینکار، مراجعه به یک متخصص و مشورت گرفتن برای بهترین رژیم غذایی در دوران بارداری است. زیرا بدن هرکس با دیگری متفاوت است و نیازهای خاص خود را دارد. با این حال برخی مواد غذایی و مکمل‌ها وجود دارند که می‌توانند برای اغلب زنان باردار مفید واقع شوند، که البته باز هم مصرف آنها باید تحت نظر پزشک و متخصص باشد. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

رژیم غذایی در دوران بارداری

رژیم غذایی در دوران بارداری

خوردن ویتامین برای بانوان شیرده مهم است، مادران شیرده علاوه بر مصرف آهن که از دوران بارداری آغاز می‌شود باید خوردن ویتامین D  را هم در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند، ویتامین D را از طریق آفتاب و همچنین انواع مواد غذایی که دارای پروتئین هستند از جمله لبنیات می‌توان دریافت کرد.

گیاه خواران توجه داشته باشند

افرادی که گیاه خوار هستند اغلب با کمبود ویتامین B۱۲ مواجه هستند پس مادران بارداری که گیاه خوار هستند در صورت مصرف نکردن پروتئین باید مصرف مکمل و قرص این ویتامین را در برنامه روزانه خود قرار دهند.

خوراکی های مفید برای مادران شیرده

خانم‌ها در این زمان به انواع مواد انرژی زا احتیاج دارند پس به یاد داشته باشید که  مصرف انجیر خشک، قیسی و برگه زردآلو، خاکشیر، عرق نعنا، ترنجبین، عسل، شیر و آبمیوه طبیعی مفید است.

محصولات لبنی

محصولات لبنی به دلیل آنکه سرشار از مواد مغذی هستند نقش بسیاری در کیفیت شیر مادر دارند در همین راستا مادران باید توجه داشته باشند که از این مواد غذایی استفاده کنند.

مواد غذایی مضر

مادران باردار باید به این موضوع توجه داشته باشند که بسیاری از مواد غذایی هم هستند که مصرف آن‌ها ممنوع است این مواد غذایی عبارتند از کافئین  و پنیر نرم.

نکته: این مطلب به طور کلی نگاهی به اصول تغذیۀ بارداری داشته است؛ پیشنهاد ما این است که برای اطمینان از سلامتی خود و فرزندتان، حتما با پزشک متخصص مشورت کرده و رژیم غذایی خود را با توجه به توصیه‌های او برنامه‌ریزی کنید.

جام جم آنلاین
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید