بهترین رژیم غذایی جهان را بشناسید

0
301

اگر تصمیم گرفته‌اید که زندگی سالمی داشته باشید و به دنبال بهترین رژیم غذایی می‌گردید، پیشنهاد ما این است که با ما تا انتهای مطلب همراه باشید. هرساله متخصصان ایالات متحده لیستی از رده‌بندی بهترین رژیم‌های غذایی جهان را منتشر می‌کنند، جالب است بدانید یکی از رژیم‌های غذایی موجود در این لیست ۷ سال پیاپی جایگاه اول را به خود اختصاص داده و لقب بهترین رژیم غذایی جهان را از آن خود کرده است.

بهترین رژیم غذایی

به گزارش گیاه یاب به نقل از «‌ان‌بی‌سی نیوز»، رژیم غذایی دش ( DASH ) برای ۷ سال متوالی در صدر رده‌بندی بهترین رژیم‌های غذایی قرار گرفته است. تمرکز این رژیم بر مصرف سبزیجات، غلات کامل و لبنیات کم چرب است. همچنین در این رده بندی رژیم “مراقبان وزن” ( Weight Watchers ) بعنوان بهترین رژیم لاغری معرفی شده است.

یک متخصص تغذیه می‌گوید: « بهترین رژیم‌ها آنهایی هستند که حس تعادل و همچنین تشویق را در فرد ایجاد کنند. دلیل موفقیت رژیم دش این است که جواب می‌دهد و حس تعادل و تشویق را به وجود می‌آورد. »

موسسه ملی بهداشت ایالات متحده درباره‌ی رژیم دش اینگونه می‌گوید:

تمرکز این رژیم بر کاهش فشار خون با تغذیه و بدون استفاده از دارو است و همچنین به کاهش وزن در افراد کمک می‌کند. یکی از علل موفقیت رژیم دش این است که به حذف برخی از گروه‌های غذایی مانند کربوهیدرات ها و یا لبنیات نمی‌پردازد. رژیم های مایند ( MIND ) و مدیترانه ای ( Mediterranean ) که در رده‌ی دوم و سوم بهترین رژیم‌ها قرار گرفته‌اند نیز از این روند پیروی می‌کنند.

بهترین رژیم غذایی

نظر مردم چیست؟

یکی دیگر از فاکتورهای محبوبیت این رژیم‌ها در میان مردم این است که تنها بر کاهش وزن تمرکز ندارند. رژیم دش فشار خون را پایین می‌آورد، رژیم مایند سلامت مغز را تضمین می‌کند و رژیم مدیترانه‌ای در کاهش کلسترول موثر است. مردم دیگر تنها به دنبال لاغر شدن نیستند و سلامت کلی خود را مدنظر دارند.

بهترین رژیم

این رده‌بندی با رای مردم و متخصصان تغذیه انجام می‌شود و معیار آن برای دریافت امتیاز موثر بودن رژیم و همچنین آسان بودن آن است. اگر به دنبال بهترین رژیم غذایی جهان هستید بدون شک رژیم دش بهترین انتخاب است و در کنار آن نیز رژیم‌های مایند و مدیترانه‌ای که در رده‌های دوم و سوم قرار دارند نیز می‌توانند انتخابی مناسب باشند. همچنین اگر تمرکزتان بر لاغر شدن و کاهش وزن است، رژیم «مراقبان وزن» را پیشنهاد می‌کنیم.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید