بهترین رژیم غذایی برای دیابت

0
480

دکتر مایکل گرگر می گوید: «ما می دانیم که دیابت نوع دو با کاهش شدید مصرف غذا، به طور کامل بهبود می یابد. از سال ۱۸۷۰ که پاریس درگیر محاصره جنگی فرانکو-پروس بوده، قریب به یک و نیم قرن است که توانسته ایم دیابت نوع دو را با رژیم غذایی، کنترل کنیم و تجربه نیز این موضوع را ثابت کرده است. در واقع با گرسنه نگه داشتن مردم، می توانید دیابت آن ها را به طور کامل برطرف کنید. متخصصین دیابت، می دانند که تنها درصد کمی از افراد مبتلا به دیابت که قادر به کاهش وزن هستند، می توانند به متابولیسم طبیعی بدن برگردند.» در ادامه به بررسی نظر دکتر گرگر درباره بهترین رژیم غذایی برای دیابت میپردازیم.

رژیم غذایی برای دیابت

پزشکان باید این اشخاص دیابتی که مایل به انجام هر کاری برای رهایی از دیابت هستند، را شناسایی و کنترل کنند. اشخاصی که انگیزه سلامتی دارند، احتمالا می توانند با کاهش یک پنجم از وزن، کاملا دیابت خود را برطرف کنند. ولی اگر آن ها بی انگیزه بودند، باید دستورالعمل های معمول برای مدیریت دیابت نوع دو را رها کنند و به جای آن، دارو مصرف کنند.

متاسفانه، ثابت شده است که کنترل قند خون با دارو، غیر قابل تحمل است و می تواند چاقی را تشدید کند. در نتیجه منجر به افزایش وزن می شود و در نهایت، چرخه نادرستی شکل می گیرد.

رژیم غذایی برای دیابت

بهتر نیست به جای گرسنگی یا کم خوری، غذای بهتری بخوریم؟ اگر رژیم غذایی که شامل سبزیجات، لوبیا، آجیل، دانه ها وحبوبات هستندرا مصرف کنیم، چطور؟ این رژیم غذایی می تواند سالادی مفصل باشد که هر روز مصرف می نمایید (مثل نیم کیلو سبزی خام) و یا سوپ لوبیا به همراه سبزیجات، یک مشت آجیل، میوه، نیم کیلو سبزی پخته شده و حبوبات. در این رژیم غذایی، نباید از غذاهای بی ارزش، روغن و فرآورده های حیوانی استفاده کنید. سیزده مرد و زن دیابتی به طور میانگین، به مدت ۷ ماه از این رژیم استفاده کردند.

آنها چگونه رژیم گرفتند؟

هموگلوبین A1C  بهترین شاخص اندازه گیری کنترل قند خون است. اگر زیر ۶ باشد، طبیعی است یا به عبارتی دیگر، دیابتی نیست. با این حال، هدف اصلی انجمن دیابت آمریکا، این است که اشخاص دیابتی را حداقل به سطح ۷ برساند. اگر سطح آن بالای ۷ باشد، کنترل نشده است. سطح A1C شرکت کنندگان، در هنگام کشتِ گیاهان در مزرعه، پس از مدتی تغییر می کند. تمام افراد مبتلا به دیابت، حداقل ۷ سال سن داشتند و سطح A1C هموگولبین آن ها بین ۶ تا ۱۲بود. پس از شروع رژیم گیاهی، ماه به ماه سطح آن ها به طور مداوم کاهش پیدا کرد. بعد از حدود هفت ماه، میانگین A1C آن ها از سطح ۸.۲ به ۵.۸ کاهش یافت و بیشترشان به حالت عادی بازگشتند.

با این حال، این یک مطالعه آزمایشی بود که با تعداد انگشت شماری از افراد صورت گرفت و تنها شامل اشخاصی می شد که به رژیم غذایی خود، پایبند بودند. با این حال، میزان تأثیر آنها نشان می دهد که داشتن یک رژیم غذایی تشکیل شده از مواد مغذی با کیفیت، می تواند بسیار موثر باشد.

تیم ترجۀ گیاه یاب
منبع: care2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید