بهترین روش نگهداری انسولین در سفر

0
361

بیماران دیابتی همواره باید حواسشان به تزریقات انسولین و داروهای دیگر مربوط به بیماری‌شان باشد. این افراد زمانی که قصد مسافرت دارند نیز باید فکری به حال نگهداری انسولین و حمل کردن آن با خودشان بکنند. انسولین باید در دمای بین ۲ تا ۸ درجه سانتی‌گراد نگهداری شود و این بدین معناست که نگهداری انسولین در طول سفر می‌تواند کمی چالش برانگیز باشد. در ادامه به همراه یک داروساز به بررسی بهترین روش برای نگهداری انسولین در طول سفر خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

نگهداری انسولین

محمدرضا شوشتری داروساز با اشاره به طرز نگهداری انسولین در هنگام مسافرت اظهار داشت: بیماران دیابتی باید در هنگام مسافرت با خود انسولین همراه داشته باشند تا بر طبق دستور پزشک معالج‌شان با تزریق این دارو باعث تنظیم قند خون بدنشان شود.

وی بیان کرد: معمولا داروهای انسولین را باید بین دمای ۲ تا ۸ سانتیگراد و یا به عبارت دیگر دمای یخچالی نگهداری کرد و در همین راستا مسافران نوروزی مواد انسولین را باید در یک ظروف مخصوص در هنگام سفر نگهداری کنند.

این داروساز عنوان کرد: برای نگهداری انسولین در هنگام سفر تمام داروخانه‌های کشور ظروف مخصوصی به نام آیسپک به بیماران دیابتی جهت نگهداری انسولین ارائه می‌دهند و این نوع ظرف باعث شده دمای انسولین در حالت متعادل آن حفظ شود.

وی بیان کرد: افرادی که ظروف مخصوص آیسپک در هنگام سفر برای نگهداری انسولین در دمای ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد پیدا نکرده‌اند باید این مواد را در کنار کیسه‌های یخ در طول سفر نگهداری کنند.

شوشتری یاد آور شد: بیماران دیابتی که از قلم انسولین استفاده می‌کنند باید نحوه مصرف و زمان‌های تزریق را به همراه خود آموزش و یادآوری کنند.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید