بهترین روش شستن میوه و سبزی

0
520

اینکه به چه روشی و چگونه میوه‌ها و سبزیجات را شست‌وشو میدهید بسیار مهم است. همانطور که میدانید اغلب میوه‌ها و سبزی‌ها هنگام پرورش در معرض انواع سموم و آفت‌کش‌های گوناگون قرار میگیرند و ضروری است که قبل از مصرف، آنها را به گونه‌ای بشویید که این سموم و مواد شیمیایی از بین بروند. در این نوشتار قصد داریم بهترین روش شستن میوه و سبزی را به اشتراک بگذاریم. لطفا با گیاه یاب همراه شوید.

شستن میوه

بنا به گزارش مرکز علوم و محیط زیست (CSE)، میزان زیاد آفت‌کش‌ها عامل ایجاد انواع بیماری است که متاسفانه هنگام شست و شو با آب این واکس‌ها و آفت‌کش‌ها از بین نمی‌روند، اما با برخی مواد ساده خانگی به آسانی می‌توانید این مواد سمی را از روی میوه‌ها از بین ببرید، شما فقط به آب، سرکه، جوش شیرین، آب لیمو و یک اسپری آب‌پاش نیاز دارید.

بهترین روش شستن میوه

۱. یک پیمانه سرکه سفید را با سه پیمانه آب مخلوط کرده وسپس یک قاشق غذا خوری جوش شیرین و ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو را به آن اضافه کرده وترکیب بدست آمده را در یک آب پاش ریخته و آن را بر روی میوه‌ها اسپری کنید و بعد میوه‌ها را با آب شست و شو داده و میل کنید.

۲. یک کاسه را با ۱۰ درصد سرکه سفید و ۹۰ درصد آب پر کرده و سبزیجات و میوه‌ها را در کاسه بریزید و آن‌ها را زیر و رو کنید تا به خوبی با محلول آغشته شوند، سپس اجازه دهید تا به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در محلول خیس خورده و بعد به طور کامل آن‌ها را با آب بشویید.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید