بهترین روش تمیز کردن گوش

0
507

همانطور که می‌دانید تمیز کردن گوش‌ها امری ضروری برای سلامتی گوش‌های ما محسوب می‌شود. به این منظور ممکن است شما از یک جسم نوک تیز برای تمیز کردن گوش‌هایتان استفاده کنید، اما باید بدانید که اینکار مطلقا اشتباه بوده و به هیچ عنوان نباید از اجسام نوک تیز برای تمیز کردن گوش استفاده کرد، حتی اگر جرم و گرفتگی گوش ها، شما را اذیت می‌کند. با ما همراه باشید تا بهترین روش تمیز کردن گوش را به شما آموزش دهیم.

بهترین روش تمیز کردن گوش

به گزارش گیاه یاب به نقل از «نیوهلث رمدیز» در این مطلب ایمن‌ترین و بهترین روش تمیز کردن گوش را به شما آموزش می دهیم. قبل از آن اکیدا توصیه می کنیم از این روش فقط در صورتی استفاده کنید که مطمئن هستید گوش هایتان عفونت ندارند. زمانی که گوش هایتان عفونت کرده اند نباید آنها را تمیز کنید. برخی از علائم بارز عفونت گوش عبارتند از:

-درد گوش

-تب

-ترشحات سبز یا زرد رنگ از گوش

-استفراغ یا اسهال

بعد از برطرف شدن عفونت، می توانید گوش هایتان را با این روش تمیز کنید:

-ابتدا یک ترکیب برای نرم کردن موم گوش نیاز داریم. می توانید آن را به صورت آماده از داروخانه تهیه کنید یا اینکه خودتان برای درست کردن این ترکیب دست به کار شوید.

دستورالعمل بهترین روش تمیز کردن گوش

-۱ الی ۲ قاشق چایخوری هیدروژن پراکسید (آب‌اکسیژنه) ۳ الی ۴ درصد را با آب گرم ترکیب کنید. ۱ الی ۲ قاشق غذاخوری روغن طبیعی (معدنی) و ۱ الی۲ قاشق غذاخوری گلیسیرین را به آن اضافه کنید.

-به یک اپلیکاتور (اعمال‌کننده) نیاز داریم: اگر هیچ نوع اپلیکاتوری ندارید می توانید محلول را مستقیما استفاده کنید. همچنین می توانید از یک سرنگ بزرگ پلاستیکی که نوک پلاستکی دارد استفاده کنید. محلول را در اپلیکاتور بریزید.

-سر خود را رو به یک سمت قرار دهید: اگر کانال گوش شما عمودی باشد، محلول بهتر گوش شما را پر می کند. ترجیحا می توانید سرتان را به یک سمت تکیه دهید. پارچه یا حوله ای را زیر سرتان قرار دهید.

-محلول را در گوش بریزید: به هیچ عنوان اپلیکاتور را در گوش قرار ندهید، فقط آن را در نزدیکی گوش بگذارید. اگر از هیدروژن پراکسید در محلول استفاده کرده اید احتمالا یک صدای وزوز در گوشتان احساس می کنید. می توانید برای انجام این مرحله از یک شخص دیگر کمک بگیرید.

-سر خود را به یک سمت قرار دهید و اجازه دهید محلول چند ساعت بماند. ایده آل ترین حالت ممکن این است که بین ۵ تا ۱۰ دقیقه در همین حالت بمانید. اگر از هیدروژن پراکسید در محلول استفاده کرده اید اجازه دهید تا صدای وزوز آن قطع شود تا مطمئن شوید اثر کرده است.

-اجازه دهید مایع از گوش شما خارج شود. بهترین راه برای تمیز کردن گوش ها این است که اجازه دهید محلول در گوش بماند ،سپس یک کاسه زیر گوش قرار دهید و محلول باقی مانده در گوش را در آن بریزید. همچنین می توانید آن را با یک پنبه پاک کنید. برای پاک کردن گوش ها پنبه را در کانال گوش فرو نکنید. فقط آن را کنار قسمت بیرونی گوش قرار دهید.

-آن را از گوش خود خارج کنید. حالا که موم گوش نرم شده است برای پاک کردن آن از یک سرنگ حبابی یا سرنگ پلاستیکی استفاده کنید. برای انجام این کار از آب ولرم استفاده کنید.

-شستشو را تکرار کنید. اگر جرم گوش شما زیاد باشد لازم است به مدت ۴ الی ۵ روز به صورت روزانه گوش خود را تمیز کنید. اگر بیش از اندازه گوش خود را تمیز کنید ممکن است به غشاء گوش آسیب برسانید.

-گوش خود را خشک کنید. با یک حوله گوش خود را خشک کنید و فرآیند شستشوی گوش را به اتمام برسانید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: newhealthadvisor.com

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید