بهترین دمنوش گیاهی لاغری چیست؟

0
375

همانطور که میدانید دمنوش ها میتوانند در کنار یک برنامه‌ی غذایی مناسب و ورزش، به روند لاغری شما کمک کنند و چربی سوزی را در بدن افزایش دهند. در این نوشتار به همراه یک متخصص طب سنتی به بررسی بهترین دمنوش گیاهی لاغری خواهیم پرداخت. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

دمنوش گیاهی لاغری

حیدر عظمایی پژوهشگر طب سنتی با بیان اینکه لاغری به عوامل مختلفی بستگی دارد، گفت: پیشگیری و پرهیز از مصرف موادغذایی سنگین سپس تغذیه صحیح و توجه به کالری غذا‌ها و همچنین استفاده از دمنوش گیاهی لاغری است.

وی عنوان کرد: دمنوش‌ها یکی از راه‌های مناسب در کنار رعایت سایر موارد برای لاغری است که ترکیبات موجود در این دمنوش‌ها علاوه بر لاغری موجب کاهش چربی خون و پاکسازی بدن از سموم می‌شود.

عظمایی با اشاره به ۲ دمنوش لاغری مناسب برای همه افراد در ماه رمضان ادامه داد: دم کرده تهیه شده از چای سبز، اسطوخدوس، دارچین، تخم شوید و زیره سیاه در لاغری بسیار موثر بوده که مقدار چای سبز سه برابر سایر گیاهان دارویی است و برای تهیه این دمنوش باید مواد را نیم کوب و مانند چای معمولی دم کرد و در فاصله بین افطار تا سحر حداکثر بین سه تا چهار لیوان از آن نوشید.

این پژوهشگر طب سنتی یادآور شد: دمنوش دیگری که در لاغری ماه رمضان مفید است از مرزنجوش، بادرنجبویه، بومادران، زیره سبز، زنیان و تخم کرفس تهیه می‌شود که به یک میزان از این گیاهان دارویی را نیم کوب و دم کرده آن را در ساعات بین افطار تا سحر بین سه تا چهار لیوان مصرف کرد.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید