بهترین بالش برای خوابیدن کدام است؟

0
768

بالش از اجزای مهم رخت خواب بوده و باید در انتخاب یک بالش مناسب نهایت دقت را به خرج دهید، زیرا یک بالش مناسب میتوانید تاثیر مستقیمی در کیفیت خواب شما داشته باشد و همینطور یک بالش نامناسب میتواند به کلی کیفیت خواب و آرامش شما را تحت تاثیر قرار داده و همینطور سلامت شما را با مشکل مواجه کند. در ادامه توصیه های مهمی که هنگام انتخاب یک بالش باید در ذهن داشته باشید را معرفی خواهیم کرد. با گیاه یاب همراه باشید.

بالش

به نقل از موسسه ملی خواب در آمریکا در همین زمینه چند توصیه بهداشتی دارد که شما را برای انتخاب بالشت مناسب خودتان راهنمایی می‌کند:

– برای افرادی که عادت دارند به پشت و در وضعیت طاق‌باز بخوابند، استفاده از بالشی نسبتا نازک که قسمت پایین آن اندکی ضخیم‌تر است توصیه می‌شود تا به این طریق محافظت مناسبی از مهره‌های گردن و نگه داشتن آن در حالت راحت هنگام خواب ایجاد شود.

– افرادی که عادت دارند روی شکم یا به اصلاح در وضعیت «دَمَرو» بخوابند بهتر است ناز‌ک‌ترین بالش را برای خود انتخاب کنند تا از وارد آمدن فشار بر ناحیه تحتانی کمر در هنگام خواب تا حد امکان کاسته شود.

– افرادی که بیشتر به پهلو می‌خوابند باید بالـش ضخیمی را انتخاب کنند که حاشیه عریضی دارد تا فضای بین شانه و گوش پُر شود.

– علاوه بر موارد فوق، قرار دادن یک بالـش مناسب بین زانو‌ها مانند بالشتک‌های مخصوص ارتوپدی می‌تواند به تسکین کشیدگی و کاهش فشار روی قسمت تحتانی کمر کمک کند.

– همچنین توصیه می‌شود بالشی را که برای خواب شبانه استفاده می‌کنید پس از ۱۸ ماه تعویض کنید.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید