بهبود آدنومیوز با روش های خانگی

0
938

آدنومیوز مشکلی است که در آن بافت رحمی (دیوارۀ داخلی رحم) به میومتر – عضلۀ رحم – هجوم می‌آورد. این باعث می‌شود تا لخته‌های خونی به نام adenomyoma به وجود آیند. این عارضه بیشتر زنان بین ۳۵ تا ۵۰ سال را هدف قرار می‌دهد. عوامل مختلفی می‌توانند در بروز آدنومیوز نقش داشته باشند، اما متاسفانه هیچ درمان قطعی برای این مشکل وجود ندارد.

آدنومایوز

می‌دانیم که این عارضه وابستگی زیادی به استروژن دارد، در نتیجه دوران یائسگی خود می‌تواند به‌عنوان یک درمان طبیعی عمل کند، زیرا در این دوران سطوح استروژن به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. داروهای ضدالتهابی و دگرگون‌کنند‌ه‌های هورمونی می‌توانند برای بهبود آدنومایوز استفاده شوند. اما اگر به دنبال روش‌های طبیعی برای تسکین این عارضه هستید، با گیاه یاب در ادامۀ مطلب همراه باشید.

زنجبیل

زنجبیل سرشار از گینجرول‌ها است که آنتی‌اکسیدان‌هایی قوی هستند و همانند عامل ضدالتهابی در بدن عمل کرده و عملکرد طبیعی رحم را حفظ می‌کنند. این ادویۀ محبوب همچنین یک ضد درد طبیعی است و درد ناشی از قاعدگی را کاهش می‌دهد. راحت‌ترین و بهترین راه برای بهره‌مند شدن از فواید این ادویه، نوشیدن چای زنجبیل است. از زنجبیل در غذای خود نیز می‌توانید استفاده کنید.

زردچوبه

کورکومین موجود در زردچوبه به کاهش التهاب در رحم کمک کرده و خونریزی قاعدگی را تنظیم می‌کند. زردچوبه را درون یک لیوان شیر ریخته و از فواید آن بهره‌مند شوید.

کلسیم و منیزیم

غذاهایی که سرشار از این دو مادۀ معدنی هستند، باعث متعادل‌سازی فرآیند قاعدگی شده و به کاهش یا از بین بردن علائم آدنومیوز کمک می‌کنند.

کیسه کشیش

این گیاه دارویی در موارد خاصی برای درمان آدنومیوز مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا باعث ایجاد انقباض در رحم می‌شود. کیسه کشیش همچنین به طور چشمگیری باعث منقبض شدن رگ‌های خونی و کاهش جریان خون در دورۀ قاعدگی و خونریزی در  آدنومایوز می‌شود.

نکته: از آنجایی که این گیاه باعث انقباض رحم می‌شود، نباید در دوران بارداری استفاده شود. برای مصرف حتما با پزشک مشورت کنید.

یوگا

یوگا می‌تواند به برقراری تعادل هورمونی در بدن کمک کرده و همچنین گرفتگی و ناراحتی ناشی از قاعدگی، و علائم آدنومیوز را کاهش دهد. یوگا همچنین برای کشش بدن، سم‌زدایی، افزایش سوخت‌وساز و به طور کلی بهبود سلامتی مفید است.

منبعorganicfacts.net
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید