بعد از جدایی چه باید کرد

0
454

همه می دانند که جدایی و شکست عاطفی بسیار دشوار است؛ مخصوصا اگر از اولین رابطه باشد و شما انتظار این اتفاق را نداشته باشید. به هر حال قلب شما می‌شکند و دلتان می‌خواهد همه چیز به حالت اولیه برگردد، اما متاسفانه هرگز چنین نخواهد شد. فراموش نکنید که در زندگی انسان هیچ چیز دائمی و پایدار نیست؛ غم و ناراحتی نیز پایانی دارد. به جای اینکه تمام فکرتان را متمرکز چیزهایی کنید که هرگز نخواهید داشت، به داشته‌ها و هرآنچه که میتوانید به دست آورید توجه کنید. در این نوشتار به بررسی توصیه‌هایی برای بعد از جدایی می‌پردازیم.

بعد از جدایی

بعد از جدایی چکار کنیم؟

به گزارش گیاه یاب به نقل از «نیوهلث ادوایزر» هرچند که جدایی عاطفی اتفاق تلخ و سختی است اما اگر بدانید با چه کارهایی میتوانید سختی آن را برای خودتان کمتر کنید، میتوانید دوباره به دوران شادی و آرامش روحی خود بازگردید. در ادامه نکات مفید برای بعد از جدایی را بررسی میکنیم.

۱.به دوستان مشترکتان اطلاع دهید

خواه ناخواه شریک احساسی قبلی شما موضوع بحث ها خواهد بود، در چنین شرایطی با جدیت تمام به دوستانتان گوشزد کنید که هرگز نمی خواهید چیزی راجع به او بشنوید. باید آن ها را توجیه کنید که شما در جمعی که راجع به عشق قبلی‌تان کوچکترین صحبتی می شود نخواهید ماند.

۲.به مکان هایی که او رفت و آمد زیادی داشته نروید

از این روش به عنوان فرصتی برای دیدن مکان های جدید و تجربه های جدید هم می توانید استفاده کنید!

۳.احساسات خود را کنترل کنید

برای احساساتی شدن دلایل زیادی وجود دارد اما شما باید عقلانی رفتار کنید. تا جایی که بتوانید احساساتتان را مخفی کنید مشکلی پیش نخواهند آمد اما اگر در شبکه های اجتماعی پست هایی با محتوای غمگین آپلود کنید و شریک احساسی سابقتان را برای ترک کردن شما سرزنش کنید، همه چیز خراب می شود.

با حرف زدن چیزی حل نمیشود،فرقی نمیکند حق با شما بوده یا او، چیزی که اهمیت دارد این است که شما باید فردی بالغ و عاقل شوید. پس هر زمان که حس کردید احساساتتان جریحه دار شده، به جای آپلود کردن پست های غمگین در فضای مجازی با بهترین دوست خود تماس گرفته و صحبت کنید.

۴.گریه کنید

گریه کردن شما را سبک میکند. اگر فکر میکنید که خیلی آدم خویشتنداری هستید و میتوانید طوری رفتارکنید که گویی اتفاقی نیفتاده، سخت در اشتباهید! احساسات شما به هرحال راهی برای بروز خود پیدا می کنند، پس اجازه ندهید احساساتتان درون شما بمانند تا زمانیکه مجبور شوید خشم خود را روی دیگران خالی کنید. به سینما بروید و یک فیلم عاشقانه تماشا کنید، موزیک های غمگین گوش دهید. هرکاری بتواند اشک شما را جاری کند به شما کمک خواهد کرد.

بعد از جدایی

۵.از شر تمام چیزهایی که او را به یاد شما می آورد خلاص شوید

هر چیزی که می تواند این خاصیت را داشته باشد مثل کفش، ساعت، لباس یا هر هدیه‌ای، همه را از جلوی چشم خودتان دور کنید. حتما عکس ها و چت های قدیمی را نیز پاک کنید.

۶.بدون فکر و برای رهایی از تنهایی رابطۀ جدیدی را شروع نکنید

این کار دقیقا مثل این است که جراحت عمیقی را با چسب زخم ببندید! طبیعتا کارساز نخواهد بود. خیلی ها برای التیام درد روحی خود وارد یک رابطۀ زودگذر و از روی هوس می شوند که اینکار کاملا پوچ و بی معنی است. هیچکدام از این کارها جای خالی که شما در قلبتان حس میکنید را پر نخواهند کرد، بگذریم که چقدر باید خودخواه باشید تا بتوانید با فردی که علاقه ای به او ندارید وارد رابطه شده تا خودتان را از غم و اندوه و رابطۀ شکست خوردۀ قبلی رها کنید.

۷.خودتان را پیدا کنید

وقتی در یک رابطه هستید طبیعتا سعی میکنید مطابق میل شریک خود رفتارکنید و طوری باشید که او دوست دارد اما باید بدانید، اینکار یک اشتباه محض است که همه ی ما انجام می دهیم. حالا که همه چیز تمام شده هرکاری را که در رابطه نمی توانستید انجام دهید را دوباره از پیش بگیرید. لباس هایی که دوست داشتید بپوشید، موهایتان را رنگ و آرایش کنید، تنهایی به کوهنوردی بروید. می خواهید بدانید بعد از جدایی باید چکار کنید؟! ساده است! در یک جمله به شما خواهیم گفت، هرکاری که دلتان می خواهد انجام دهید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: newhealthadvisor.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید