لیست اسامی برندهای تولید کننده روغن زیتون تقلبی

0
602

روغن زیتون از روغن های گیاهی و پرخاصیتی است که خصوصا این روزها بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته و بعلت داشتن خواص فراوان، طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما بسیاری از روغن زیتون های کارخانه ای که در فروشگاه های غیر معتبر به فروش میرسند تقلبی بوده و هیچکدام از خواص اصلی این روغن برخوردار نیستند. در این نوشتار به معرفی برندهای نامعتبر تولید کننده روغن زیتون میپردازیم. با گیاه یاب همراه باشید.

تولید کننده روغن زیتون

بسیاری از تولیدکنندگان، روغن زیتون طبیعی را با برخی مواد یا روغن های مصنوعی ترکیب کرده و به اسم روغن زیتون به فروش می‌رسانند.

در ایتالیا نیز این موضوع در برهه‌ای از زمان به حدی گسترش پیدا کرده که ۴۰۰ مامور در قالب «عملیات روغن طلایی» به کشف و ضبط این روغن های تقلبی پرداختند.

محققان در آمریکا ۱۲۴ برند روغن زیتون را که در سراسر جهان به فروش می رسند، مورد مطالعه قرار داده و دریافتند که بیش از ۷۰ درصد آن ها روغن زیتون خالص نبوده و حتی برخی از این برندها به طور کامل فاقد روغن زیتون طبیعی هستند.

اسامی این برندهای تولید کننده روغن زیتون به شرح زیر است:

کاراپلی(Carapelli)

مزتا (Mezzetta)

پامپین (Pompeian)

مازولا (MAZOLA)

پریمادونا (Primadonna)

کولاویتا (Colavita)

ساسو (Sasso)

آنتیکا بادیا (Antica Badia)

استار (star)

هول فودز (Whole Foods)

فیلیپو بریو (Felippo Berio)

سیف وی (Safeway)

کوریسلی (Coricelli)

برتولی (Bertolli)

شما می توانید روغن زیتون را که در خانه دارید با روشی خاص تست کرده و خالص بودن آن را تشخیص دهید. در این روش باید روغن زیتون را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید. اگر روغن شروع به سفت شدن کرد یا حالت یخ زدگی دانه های روغن را مشاهده کردید به این معنی است که روغن زیتون خالص است.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید