بررسی ۸ مزیت پیاده روی

0
587

نیازی نیست خودتان را برای مسابقات مراتن آماده کنید یا اتاق پذیرایی منزل را تبدیل به یک باشگاه خانگی کنید تا بتوانید تناسب اندام داشته باشید. یک پیاده روی ساده میتواند پیشرفت‌های بزرگی را در زمینه‌ی سلامتی و تندرستی برایتان پدید آورد. در این نوشتار به بررسی ۸ مزیت پیاده روی می‌پردازیم.

مزیت پیاده روی

معکوس کردن آسیب نشستن‌های طولانی مدت

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» اگر روند زندگی روزانه‌ی شما اینگونه است که از مبل خانه به پشت میز کار می‌روید و این روتین همواره تکرار می‌شود، یک پیاده روی کوتاه می‌تواند بسیار برایتان مفید باشد. مطالعات نشان می‌دهند که حتی یک پیاده روی ۳ تا ۵ دقیقه‌ای به صورت روزانه می‌تواند آسیب‌های ناشی از نشستن‌های طولانی مدت را جبران کند. اگر تمام روز را در حال نشستن هستید، یک ساعت از وقت خود را به پیاده روی اختصاص دهید.

مزیت پیاده روی در افزایش خلاقیت

محققان باور دارند که پیاده روی می‌تواند سطوح خلاقیت را در فرد افزایش دهد و باعث می‌شود تا بعد از مدت کوتاهی افکار خلاقانه بیشتری داشته باشید. حتی پیاده روی در فضای داخلی خانه نیز میتواند تاثیر مثبتی داشته باشد. اگر در خانه تردمیل دارید، حتما به طور منظم و روزانه بر روی آن پیاده روی کنید.

کاهش استرس

مطالعات دانشگاهی در شهر میشیگان نشان داد که پیاده روی میتواند به کاهش استرس در افراد کمک کند. مزیت پیاده روی به خصوص بر افرادی که با رویدادهای عاطفی بعد از سانحه دست و پنجه نرم می‌کنند بسیار چشمگیر است. محققان می‌گویند زمانی که هنگام پیاده روی از کنار فضاهای سبز و درختان عبور می‌کنید، مغزتان وارد حالتی از مدیتیشن میشود که مزایای پیاده روی را دو چندان می‌کند.

کاهش فشارخون

۳۰ دقیقه پیاده روی سریع باعث پایین آمدن فشارخون بالا می‌شود. نکته‌ی جالب این است که نیازی نیست حتما ۳۰ دقیقه را به طور یکسره پیاده روی کنید، میتوانید ۳۰ دقیقه را به ۱۰ پیاده روی ۳ دقیقه‌ای تقسیم کنید و باز هم اثرات آن را در کاهش فشارخون مشاهده کنید.

مزیت پیاده روی

با پیاده روی انرژی می‌گیرید

اگر به طور منظم و مداوم با خستگی مواجه هستید، کافیست کمی پیاده روی کنید. دانشمندان باور دارند که پیاده روی میتواند انرژی شما را تا ۲۰درصد افزایش داده و همچنین خستگی را تا ۶۵درصد کاهش دهد.

کاهش قند خون

یک پیاده روی ۱۵ دقیقه‌ای بعد از هر وعده‌ی غذایی، قند خونتان را به مدت ۲۴ ساعت پایین نگه می‌دارد. بهتر است بعد از غذا خوردن، به جای آماده شدن برای خوردن دسر، کفش‌هایتان را بپوشید و مشغول پیاده روی شوید.

تقویت سیستم ایمنی بدن

پیاده روی ۳۰ تا ۴۵ دقیقه‌ای به طور روزانه و با سرعت بالا می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و شما را از بیماری‌های مختلف مانند سرماخوردگی دور نگه دارد. حتی اگر سرما هم بخورید، به لطف پیاده روی‌هایی که داشته‌اید، مدت بیماری بسیار کوتاه‌تر خواهد بود.

کاهش خطر ناتوانی جنسی در مردان

محققان دریافته‌اند که پیاده روی ۳ کیلومتری و با سرعت بالا به طور روزانه می‌تواند خطر ناتوانی جنسی در مردان را کاهش دهد و به بهبود جریان خون در بدن کمک شایانی کند.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید