برای درمان افسردگی چه کنیم؟

0
485

افسردگی بالینی بسیار ناخوشایند است و نیازمند مراجعه به متخصص و مشاوره با پزشک است. اما اگر افسردگی شما مزمن نیست و نیازمند مصرف داروهای ضدافسردگی نیستید، پیشنهاد ما استفاده از روش‌های طبیعی برای درمان افسردگی است.

برای درمان افسردگی

ریشه‌یابی کنید

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» گاهی اوقات افسردگی، ریشه در مشکلات و شرایط زندگی شما دارد. آیا شغل شما و وظایفی که دارید با استانداردهای اخلاقی‌تان تناقض دارند؟ آیا از معنویات و مسائل روحانی احساس دوری می‌کنید؟ خلاقیت‌تان از بین رفته است؟ این موارد در زندگی می‌توانند باعث بروز افسردگی شوند. با خودتان روراست باشید و مشکلاتتان را قبول کرده تا بتوانید علت افسردگی خود را ریشه‌یابی کنید.

تکان بخورید!

تمرینات ورزشی باعث آزاد شدن هورمون‌های شادی (اندورفین) در بدن میشوند که همانند داروهای ضدافسردگی عمل می‌کنند. پس حتما ورزش منظم را دنبال کنید.

تمام وعده‌های غذایی را کامل میل کنید

هر ۳ وعده را میل کنید و هیچکدام را از قلم نندازید! داشتن تغذیه‌ی مناسب به تنظیم نگه داشتن قند خون کمک کرده که در نهایت از نوسانات خلقی پیشگیری می‌کند.

رژیم غذایی برای افزایش سروتونین

بسیاری از داروهای ضدافسردگی عملکردشان در بدن به اینگونه است که سطح سروتونین را افزایش میدهند. اما شما میتوانید بدون مصرف دارو و تنها با تغییرات غذایی سروتونین را افزایش دهید.

غذاهایی که به افزایش سروتونین کمک می‌کنند:

غذاهای سرشار از اسیدهای چرب امگا-۳ (ماهی سالمون، ساردین، شاه ماهی، ماهی خال خالی). همچنین منابع گیاهی چربی‌های سالم مانند روغن نارگیل نیز برای افزایش سروتونین مناسب هستند.

کافئین ممنوع

کافئین باعث کاهش سطح سروتونین در بدن میشود. اگر به یک انرژی‌زا احتیاج دارید، با مشورت متخصص از مکمل ال-تیروزین (۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌گرم) استفاده کنید.

نور خورشید

نور خورشید می‌تواند خلق و خو را بهبود بخشیده و سطح ویتامین دی را در بدن افزایش دهد.

مدیتیشن

اثرات مدیتیشن در بهبود خلق و خو بسیار چشمگیر است. آرامش ذهن می‌تواند برای درمان افسردگی بسیار مفید باشد. حتما از این روش برای بهبود افسردگی استفاده کنید.

تعادل هورمون‌ها

عدم تعادل هورمون‌های تیروئید، آدرنال یا جنسی در بدن می توانند بر روی خلق و خوی شما تاثیر بگذارند. با یک متخصص برای آزمایشات هورمونی مشورت کنید.

حرف بزنید!

با یک مشاور، روانپزشک یا درمان‌شناس صحبت کنید و احساسا‌ت‌تان را با آنها در میان بگذارید. صحبت کردن با کسی که به او اعتماد دارید می‌تواند برای درمان افسردگی بسیار مفید باشد.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید