چند نکته برای درمان افسردگی بعد از زایمان

0
566

نشانه‌های افسردگی تا یک سال و اکثراٌ تا ۶ ماه پس از تولد فرزند آشکار می‌شود که این نشانه‌ها بدون توجه به سن، موقعیت اجتماعی، وضعیت زناشویی و تعداد زایمان بروز می‌کنند. در ادامه به بررسی نکات مهم برای درمان افسردگی بعد از زایمان میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

درمان افسردگی بعد از زایمان

اما اگر بیمار استعداد افسردگی را نیز داشته باشد خطر بیشتری در انتظار اوست. علت این امر به درستی مشخص نیست اما احتمال دارد ناشی از کاهش هورمون‌ها پس از وضع حمل باشد.

افسردگی پس از زایمان در تمام مادران به وجود می‌آید و نشانه‌های عمومی آن عبارتند از: اضطراب، گریه‌های زیاد، تحریک‌پذیری، خوی افسرده، خستگی، تمرکز ضعیف، احساس بی‌کفایتی، بی‌اشتهایی، بی‌خوابی، درد مفاصل، عدم میل جنسی، ترشح واژنی، سردرد، تخیلاتی در مورد آسیب دیدن نوزاد، میل به خودکشی مرگ و از خود بیزاری.

درمان افسردگی بعد از زایمان

در درمان افسردگی، همسر و اطرافیان نقش بسیار مهمی دارند. بدین ترتیب که از نوزاد تعریف و تمجید به عمل آورده هرگز از آن انتقاد نکرده نسبت به زیبایی ظاهری و یا جنسیت نوزاد نظر منفی ارائه نکنند.

دیگر اینکه به مادر گوشزد نمایند هیچ گونه تغییر منفی در او روی نداده بلکه زیباتر و جذاب‌تر شده است. همسر نیز سعی کند وقت بیشتری را برای مادر و فرزند بگذارد و در هفته یک روز بدون نوزاد ساعاتی را به گردش و تفریح بپردازند و بدین منظور نزد شخصی با تجربه و مطمئن کودک را بسپارند.

کلیک‌سلامت
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید