مهمترین عوامل برای جلوگیری از سرطان سینه

0
452

برای جلوگیری از سرطان سینه که یکی از شایع‌ترین نوع سرطانها در جهان است، چه باید کرد؟ عواملی وجود دارند که با سبک زندگی شما مرتبط بوده و میتوانند نقش مهمی را در وضعیت سلامت شما ایفا کنند. برای جلوگیری از سرطان سینه باید اصول زندگی سالم را دنبال کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

جلوگیری از سرطان سینه

در این بررسی ها مشخص شد ورزش منظم، حفظ وزن سالم و عدم مصرف الکل سه عامل تاثیرگذار بر کاهش ابتلا به سرطان سینه هستند. این گزارش مبتنی بر بررسی بالغ بر ۱۰۰ مطالعه قبلی است.
محققان دریافتند ورزش منظم با کاهش کم ریسک ابتلا به سرطان سینه مرتبط است. از سوی دیگر، این خطر در زنانی که الکل مصرف می کردند افزایش زیادی داشت.
همچنین زنان دارای اضافه وزن در دوره بزرگسالی با ریسک بالای سرطان سینه بعد از یائسگی مواجه بودند.
دکتر آنی مک تیرنان، سرپرست تیم تحقیق در مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون واشنگتن، در این باره می گوید: «انتخاب سبک زندگی سالم همانند بستن کمربند ایمنی در اتومبیل است. تضمین نمی کند که شما در تصادف اتومبیل مجروح نمی شوید، اما خطر آسیب و جراحت را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد.»
به گفته محققان، برخی از فاکتورهای پرخطر ابتلا به سرطان سینه نظیر افزایش سن و داشتن سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان قابل تغییر نیست، اما سبک زندگی کاملا متفاوت است.
محققان تاکید می کنند بیش از ۵۰ درصد از سرطان ها با تغییر در سبک زندگی قابل پیشگیری هستند. سبک زندگی سالم علاوه بر کاهش ریسک ابتلا به سرطان، ابتلا به برخی بیماری ها نظیر دیابت نوع۲ و بیماری قلبی را هم کاهش می دهد.

مهر

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید