برای تقویت مغز چه بخوریم ؟

0
694

برای تقویت مغز چه بخوریم ؟ این سوالی است که بسیاری از متخصصین تغذیه همواره به دنبال پاسخی مناسب برای آن بوده‌اند. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی، پژوهش‌ها و مطالعات بسیاری در این زمینه انجام شده است که به ما کمک می‌کنند تا بهترین خوراکی‌ها برای تقویت مغز و حفظ سلامت آن را بشناسیم. در ادامه با گیاه یاب همراه باشید.

برای تقویت مغز چه بخوریم

به گزارش گیاه یاب به نقل از «تودی» یک رژیم غذایی سالم نه تنها به سلامت بدن کمک کرده، بلکه برای تقویت مغز نیز مفید است. به یاد داشته باشید که جای دادن اسید‌های چرب امگا ۳ در رژیم غذایی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مغزی مانند آلزایمر را کاهش دهد.

برای تقویت مغز چه بخوریم ؟

شواهد بسیاری وجود دارند که نشان می‌دهند چربی‌های امگا ۳ برای سلامت انسان مفید بوده و به تقویت مغز کمک می‌کنند. چربی‌های امگا ۳ در بافت‌های چربی ماهی‌های آب سرد، مانند سالمون، خال‌خالی و ساردین یافت می‌شوند. امگا ۳ همچنین در بسیاری از مغزهای خوراکی وجود دارد که بهترین آنها گردو است.

اگر طرفدار ماهی سالمون هستید، بهتر است نوع وحشی آن را تهیه کنید که حاوی مواد سمی کمتری می‌باشد. این ماهی از اواخر فصل بهار تا اوایل پاییز در بازار یافت می‌شود.

اسیدهای چرب امگا ۳ برای قلب نیز مفید هستند و خطر ضربان غیرعادی قلب و سطوح تری‌گلیسیرید را کاهش می‌دهند. این چربی‌ها همچنین در کاهش نرخ رشد پلاک در شریان‌ها و کاهش فشارخون نیز موثر می‌باشند. مطالعات نشان می‌دهند افرادی که عمری طولانی دارند، معمولا ماهی در رژیم غذایی آنها جایگاه ویژه‌ای دارد و حداقل هفته‌ای دوبار آن را مصرف می‌کنند. همچنین مصرف یه مشت گردو به صورت روزانه می‌تواند اثراتی مشابه ماهی داشته باشد.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید