برای تسکین درد عضلات چه بخوریم؟

155

درد عضلات بسیار آزاردهنده است. افراد زیادی هستند که به علت درد عضلات ، تمرینات ورزشی را به طور کامل کنار گذاشته‌اند. اگرچه درد عضلانی بعد از تمرین ورزشی امری طبیعی است، مخصوصا اگر تازه‌کار باشید این درد شدت بیشتری خواهد داشت. اما شما می‌توانید با مصرف برخی مواد غذایی بهبود یافتن درد عضلانی را سرعت ببخشید.

درد عضلات

بلوبری

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» بلوبری میوه‌ای است که در تسکین دادن درد عضلات موثر میباشد. تحقیقات نشان داده‌اند این میوه حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد در عضلات می‌پردازند. میوه‌های دیگری که شبیه به بلوبری هستند مانند گیلاس ترش، توت فرنگی، تمشک و… نیز می‌توانند در کاهش درد عضلانی موثر باشند.

تخم‌مرغ

این ماده‌ی غذایی به کاهش درد عضلات کمک کرده و از آنجایی که حاوی تمام آمینواسیدهای مورد نیاز بدن انسان است، بسیار برای عضلات مفید میباشد. تخم‌مرغ همچنین حاوی آنتی‌اکسیدانی است که خاصیت ضدالتهابی دارد.

آب

تامین کردن آب مورد نیاز بدن کمک می‌کند تا با سرعت بیشتری ریکاوری شوید. مطالعات نشان داده‌اند که تامین نبودن آب بدن باعث میشود تا شدت درد عضلانی در افراد افزایش پیدا کند. سعی کنید قبل و در حین انجام ورزش آب مصرف کنید.

سبزیجات

اغلب سبزی‌ها حاوی خواص ضدالتهابی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. سبزی‌های برگدار به تنظیم سطوح استروژن کمک کرده و با رادیکال‌های آزاد بدن مبارزه می‌کنند.

درد عضلات

ماهی سالمون

این ماهی حاوی پروتئین و چربی‌های سالم است که به روند ریکاوری و تسکین درد عضلات کمک شایانی می‌کنند. سالمون همچنین سرشار از امگا۳ بوده که برای مقابله با التهاب و افزایش جریان خون در عضلات مفید است. سعی کنید سالمون را خالی میل نکنید و در کنار سبزیجات مختلف از آن لذت ببرید.

همچنین بخوانید :  ۷ توصیه برای درمان آلرژی فصلی

زنجبیل

از آنجایی که زنجبیل حاوی آنتی‌اکسیدان‌های قوی و خواص ضدالتهابی است، میتواند در تسکین درد عضلانی به شدت موثر باشد. مطالعات نشان داده‌اند افرادی که زنجبیل را به صورت خام و یا پخته میل می‌کنند، درد کمتری را در ناحیه عضلات بعد از انجام تمرین حس خواهند کرد.

میوه‌های با شاخص قند بالا

مصرف این میوه‌ها سبب می‌شود تا بعد از تمرین ورزشی دوباره انرژی‌تان تامین گردد. این میوه‌ها همچنین به افزایش تولید انسولین کمک می‌کنند که هورمونی موثر در رشد عضلات است. هندوانه، آناناس، سیب‌زمینی و سیب‌زمینی شیرین از میوه‌ها و سبزی‌هایی هستند که شاخص قند بالایی دارند.

مترجم: حسین حیدری
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید