برای ترک اعتیاد به شکر چه بخوریم؟

0
501

می‌دانیم که شکر دارای ویژ‌گی‌های اعتیاد‌آور است؛ کافیست یک تکه از کیک تولد را بخورید تا متوجه شوید چه می‌گوییم. متاسفانه اغلب خوراکی‌های موجود در فروشگاه‌ها حاوی قند و شکر پالایش شده هستند که مضر بوده و اعتیاد به آنها می‌تواند خطرات جدی برای سلامتی به دنبال داشته باشد. اگر به دنبال ترک اعتیاد به شکر هستید، حتما تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

اعتیاد به شکر

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» در ادامه بهترین مواد غذایی که برای ترک اعتیاد به شکر موثر هستند را معرفی می‌کنیم.

روغن و شیر نارگیل

نارگیل ذاتا میوه‌ای شیرین است و زمانی که شکر را ترک کنید، مزه‌ی شیرین این میوه بیشتر مورد توجه‌تان قرار خواهد گرفت. نارگیل حاوی چربی‌های سالم و پروتئین بوده و کمک می‌کند تا روند ترک شکر بسیار آسان‌تر شود.

دارچین

دارچین نیز طعمی شیرین داشته و همچنین برای تنظیم و متعادل‌سازی سطوح قند خون مفید است. مطالعات نشان داده‌اند که مکمل‌های دارچین می‌توانند برای درمان دیابت و تنظیم کردن مقاومت بدن به انسولین موثر باشند. دارچین درمانگری قوی است که پیشنهاد می‌شود حتما آن را در رژیم غذایی خود جای دهید.

شکلات تلخ

اگر در حال ترک شکر هستید، شکلات تلخ (۸۰درصد به بالا) می‌تواند به شما در دستیابی به این هدف کمک کند.

توت‌ها

توت‌ها به طور طبیعی دارای مقادیر کمی از قند هستند، اما می‌توانند برای ترک شکر مفید باشند. سعی کنید در طول روز حتما مقداری توت مصرف کنید.

سبزی‌های ریشه‌ای

کباب یا گریل کردن سبزی‌های ریشه‌ای باعث می‌شود تا قند طبیعی آنها آزاد شده و جایگزین‌هایی عالی برای شکر باشند. سبزیجات همچنین سرشار از فیبر بوده که برای تنظیم کردن قند خون ضروری است.

سیب زمینی شیرین کبابی می‌تواند انتخابی عالی و سالم برای اضافه کردن به رژیم غذایی‌تان باشد.

گیاه اویار سلام زرد

این گیاه به طور شگفت‌آوری شیرین است و همچنین سرشار از فیبر می‌باشد که آن را به گزینه‌ای فوق‌العاده برای پری‌بیوتیک‌های مورد نیاز دستگاه گوارش تبدیل می‌کند. برای ترک اعتیاد به شکر، آرد این گیاه را با یک قاشق روغن نارگیل (به اندازه‌ای که آرد به خمیر تبدیل شود)، مقداری شکلات تلخ و مقدار کمی نمک ترکیب کرده و یک خوراکی خوشمزه و بدون شکر تهیه کنید.

در مصرف این گیاه احتیاط کنید زیرا سرشار از فیبر بوده و باید بعد از مصرف آن، آب زیاد بنوشید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید