برای از بین بردن سلولیت چه باید کرد؟

0
247

برای مبارزه و از بین بردن سلولیت ، تخلیه سموم لنفاوی یک ضرورت است. اگر این کار توسط درمانگری ماهر و آموزش دیده انجام شود تکنیک مؤثر و لذت بخشی است. حذف مواد زائد، تحکیم بافت ها و لاغر شدن اتفاقاتی هستند که به ترتیب رخ می دهند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

از بین بردن سلولیت

درمورد لنف‌ها

سیستم گردش مواد بدن سه بخش دارد: سیستم سرخرگی، سیستم سیاهرگی (هردو در خون) و سیستم لنفاوی. سیستم لنفاوی به سیستم سیاهرگی کمک می‌کند تا مواد زائد ناشی از متابولیزم را دفع کند. در این سیستم، در واقع یک مایع سفید رنگ رقیق و کمی ژلاتینی جریان دارد که لنف نامیده می‌شود. لنف شامل اوره، کلرین، قند، چربی ها،پروتئین و اسیدهای آلی است. لنف از طریق مجراهایی در بدن حرکت می‌کند که این مجراها قسمت‌های کوچکی مثل دریچه یا شیر دارند که مانع از برگشت مایع به درون آن‌ها می‌شود.

قسمتی از مایع میان بافتی که سلول‌های بدن ما درآن قرار گرفته به این مجرا می‌رود و به سمت بالای بدن برده می‌شود یعنی جایی که در آن بیشترین قسمت سیستم بازیافت بدن قرار دارد. در طول مسیر، این مایع از میان غدد لنف عبور می‌کند که آن را تصفیه و ناخالصی‌هایش را برای دفع جدا می‌کنند. چیزی که می‌ماند به سطح ترقوه (clavicle) می‌رسد و وارد سیاهرگ بزرگ بدن می‌شود که در این حال با خون  مخلوط می‌شود و به سمت ریه‌ها حرکت می‌کند.

حرکت آهسته و عمیق

تنها ضعف این سیستم روان این است که در آن هیچ پمپ و تلمبه‌ای وجود ندارد. برای رسیدن به قسمت‌های بالای بدن لنف‌ها باید نیروی جاذبه مبارزه کنند. بعضی وقت‌ها این سیستم تنبل می‌شود، لنف‌ها راکد می شوند و مواد زائد انباشته می‌گردند. سلولیت‎ها در بدن پیدا می‌شود و قسمت‌های پایین پا و قوزک‌ها متورم می‌گردند.

در دهه ۱۹۵۰، دکتر «ودر» نوعی ماساژ را تکمیل و ارائه کرد که برای بهبود چرخه لنفاویی طراحی شده بود. این ماساژ شامل یک سری حرکات ملایم و آهسته اما عمیق بود (فشاردادن و رهاکردن) که به بهبود نقاطی که بسته شده بودند کمک می کرد و چرخه لنفاوی را بهبود می‌بخشید. بعد ازیک گردش و تخلیه لنفاوی مناسب، معمولا نیاز به ادرار کردن پیدا می کنید که این خود نشان دهنده سریع‌تر شدن فرآیند دفع مواد زائد است.

آیا می‌دانستید؟

متخصص زیبایی بلژیکی دومینیک ژاکومی اولین کسی بود که ایده ترکیب تخلیه لنفاوی با ماساژ در نقاط انرژی را مطرح کرد و ماساژ یک فعالیت کلی است و این تحریک پرانرژی باعث بهبود متابولیزم و افزایش کارآیی چرخه لنفاوی می‌شود.

این انرژی درمانی لنفاوی در سالن‌های زیبایی توسط متخصصین آموزش دیده انجام می‌شود.

نکات کلیدی:

تخلیه لنفاوی، نوع خاصی از ماساژ است که چرخه لنفاوی را بهبود می‌بخشد.

تخلیه لنفاوی در مبارزه با سلولیت و تورم خیلی مفید است.

انرژی لنفاوی نوعی ماساژ است که بر روی نقاط انرژی خاص در بدن متمرکز می‌شود.

کلیک‌سلامت
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید