بدترین عادات برای سلامت روحی روانی

0
236

افسردگی و سلامت روحی معمولاً با عواملی به وجود می آید که از اختیارات ما خارج هستند-مرگ یک شخص عزیز، از دست دادن شغل و یا مشکلات مالی. اما انتخاب های کوچک هر روزتان نیز می توانند خلق و خوی تان را بیشتر از آنچه که فکر می کنید تحت تأثیر قرار دهند. عادت هایی که در مورد رسانه های اجتماعی دارید، روتین ورزش تان و یا حتی نحوه راه رفتن تان نیز می توانند شادی را در طول روز از شما دور کنند، حتی بدون اینکه به آن پی ببرید.

سلامت روحی

با چند مورد از رفتارهایی که باعث تخریب حالات خوبتان می شوند آشنا شوید و بدانید چگونه باید آن ها را تغییر داد.

دولا دولا و با سر خمیده راه رفتن

مطالعات انجام شده نشان می دهند، همان طور که احساساتمان می توانند نحوه راه رفتنمان را تحت تأثیر قرار دهند، عکس آن نیز صدق می کند.

طبق آزمایشی، از اشخاص مورد نظر درخواست شد که با شانه های خمیده، در حالت قوز و با کم ترین حرکت بازو راه بروند. محققان پی بردند این اشخاص حالات روحی بدتری نسبت به افرادی که با نشاط و سرزندگی قدم زده بودند، تجربه کردند. علاوه بر این، شرکت کنندگانی که با حالت خمیده راه رفته بودند، چیزهای منفی بیشتری نسبت به چیزهای مثبت به یاد داشتند.

* برای اینکه دیدگاهتان را مثبت نگه دارید، شانه هایتان را عقب کشیده و چانه خود را بالا نگه دارید.

عکس گرفتن از همه چیز

طبق مطالعات منتشر شده در Psychological Science عکس گرفتن به طور تصادفی می تواند در چگونگی به یاد آوردن آن لحظات مانع شود. در این مطالعه، شرکت کنندگان در یک تور موزه شرکت کردند. آن ها از برخی از اشیاء دیدن کردند و از برخی دیگر عکس گرفتند. بعد از آن، شرکت کنندگان در به یاد آوردن اشیائی که عکس گرفته بودند در مقایسه با اشیائی که نگاه کرده بودند، با مشکل برخوردند.

Diedra L. Clay می گوید: “لنز پرده ایست در مقابل چشمانمان که متوجه آن نیستیم.”

* هنگام عکس گرفتن، بر روی سوژه خود بیشتر تمرکز کنید و یا بهتر از آن، بشینید و با آرامش از آن لحظه لذت ببرید.

سلامت روحی با ورزش کردن

طبق یک مطالعه جدید، اگر سه بار در هفته فعال تر شوید، خطر ابتلا به افسردگی ۱۹٪ کاهش می یابد. پس از بررسی بر روی بیش از ۱۱ هزار نفر متولد سال ۱۹۵۸ تا ۵۰ سالگی این افراد، و ثبت علائم افسردگی و میزان فعالیت جسمانی در فاصله های منظم، پژوهشگران دریافتند که ارتباطی بین فعالیت جسمانی و افسردگی وجود دارد. افراد افسرده کمتر فعال بودند در حالی که افراد فعال، کمتر احتمال افسردگی داشتند. در واقع، هر بار که فعال بودند، خطر افسردگی ۶٪ کاهش می یافت.

* بیرون بروید و تحرک داشته باشید. لازم نیست طولانی باشد-برای انجام کارهای روزمره تان پیاده بروید، به جای آسانسور از پله استفاده کنید- هر نوع فعالیت می تواند به فعال نگه داشتن ذهنتان کمک کند.

به تعویق انداختن و امروز و فردا کردن

درباره کاری که به تعویق انداخته اید فکر کنید. اگر به خاطر خسته کننده بودن آن است و یا حوصله انجام دادن آن را ندارید، کمکی از دستمان بر نمی آید. ولی اگر دلیل اجتناب از آن این است که انجام آن باعث اضطراب می شود و یا از شکست خوردن در آن می ترسید، باید بدانید که به تعویق انداختن فقط باعث فشار عصبی بیشتری می شود.

* قبل از اینکه بالاخره با مشکلتان رودررو مقابله کنید، کارهایی انجام دهید که به کاهش استرس و سلامت روحی شما کمک کند: به موسیقی گوش دهید، به دوییدن بروید و در فعالیت هایی شرکت کنید که به از بین بردن اضطرابتان کمک می کنند. از این راه می توانید به جای استرس، کمی تفریح نیز در آن وارد کنید.

زندگی را بیش از حد جدی گرفتن

اگر به خاطر شکاف پیاده رو سکندری خورده و به جای بی اعتنایی به آن از شدت خجالت دولا می شوید، پس وقت آن رسیده که راه هایی بیشتری برای خندیدن پیدا کنید. مطالعات بسیاری هستند که به مزایای خنده بر روی سلامت اشاره می کنند، که شامل سلامت روحی روانی نیز می شود.

خنده دارویی سریع برای اضطراب و افسردگی است.

* هر روزه به دنبال شوخ طبعی باشید. برنامه های تلویزیونی خنده دار تماشا کنید، و یا با دوستانی که باعث شادی تان می شوند وقت گذرانی کنید. حتی می توانید با کودکان کار داوطلبی انجام دهید.

نخوابیدن

خواب همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد، قابلیت های عاطفی و روانی و همینطور عملکرد بدن. خواب روش بدن برای بازسازی است و بدون آن، در عملکرد سیستم اختلال ایجاد می شود.

* سعی کنید بفهمید که چرا خوابتان نمی برد و سپس یک محیط آرام برای خود ایجاد کنید.

زندگی ناممکن بدون تلفن همراه

آخرین باری که کاملاً بدون هیچ دستگاه الکترونیکی بودید را یادتان می آید؟

تمام دستگاه هایی که داریم، باعث تحریک بیش از حدمان می شوند و اگر همیشه به این دستگاه ها وصل باشیم، هرگز نمی توانیم استراحت واقعی داشته و بدن و ذهنمان را آرامش دهیم. در نهایت، این امر می تواند به عنوان افسردگی و اضطراب آشکار شود.

* یک روز در هفته را برای پرهیز از لوازم الکترونیکی اختصاص دهید.


ترجمه توسط گیاه یاب

منبع: www.health.com/health

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید