با گیاهان ضد سرطان آشنا شوید

0
475

شنیدن کلمه‌ی سرطان به عنوان یک بیماری برای همه‌ی ما وحشتناک است، بیماری که متاسفانه به دلیل تغذیه‌ی ناسالم، سبک زندگی غلط و … رو به گسترش است و بسیاری از افراد مستعد ابتلا به آن هستند، اما باید بدانید که از برخی گیاهان در داروهای شیمی درمانی استفاده می شود. این گیاهان مفید از عود کردن بیماری نیز پیشگیری می کنند. با گیاه یاب همراه باشید.

گیاهان ضد سرطان

با گیاهان ضد سرطان آشنا شوید :

زردچوبه

زردچوبه یک ادویه‌ی ضد سرطان معروف است، زیرا کورکومین آن آنتی اکسیدان و ضد التهاب قوی محسوب می شود که از تکثیر سلول های سرطانی پیشگیری می کند. این ماده مانع تشکیل رگ های خونی جدید می شود که تومورها را تغذیه می کند. البته به همین دلیل می تواند مزاحم عملکرد داروهای ضد سرطانی باشد و در طول شیمی درمانی استفاده نمی شود.

– برای دوری از ابتلا به انواع سرطان، سه تا چهار مرتبه در هفته در تهیه‌ی غذاهای خود از زردچوبه استفاده کنید.

– مصرف زیاد زردچوبه به زنان باردار توصیه نمی شود.

چای سبز

چای سبز از گیاهان ضد سرطان بوده و حاوی پولی فنون است که آنتی اکسیدان های بسیار قوی محسوب می شود. این چای ضد التهاب است، به همین دلیل می تواند از ابتلا به برخی از سرطان ها پیشگیری کند. چای سبز با سرطان ریه، روده، پروستات، پوست و سینه مقابله می کند.

– مصرف روزانه‌ی دو تا سه فنجان چای سبز ضد سرطان است.

– مصرف چای سبز برای افرادی که از کم خونی یا زخم معده رنج می برند توصیه نمی شود.

جنسینگ قرمز

جنسینگ قرمز سرشار از ترکیبی به نام ژرمانیوم است که باعث اکسیژن رسانی به سلول ها می شود، به همین دلیل به سلول های سرطانی آسیب می رساند. همچنین با خستگی ناشی از مصرف داروهای ضد سرطان مقابله و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

– به منظور پیشگیری یا کمک به درمان های ضد سرطانی، سه تا شش کپسول عصاره‌ی ریشه‌ی گیاه جنسینگ را به مدت سه ماه مصرف کنید.

– مصرف این گیاه برای افراد باردار و شیرده و همچنین کسانی که از فشار خون بالا رنج می برند توصیه نمی شود.

صبر زرد

گیاه صبر زرد یکی از ضد سرطان های گیاهی موثر است که مصرف آن باعث پاکسازی بدن شده و نتایج خوبی در پیشگیری از سرطان دارد. این گیاه با انواع سرطان مثل پروستات، ریه، کولون و معده و کبد مقابله می کند.

– برای پیشگیری و درمان این سرطان ها، ۶۰ میلی گرم آب خالص صبر زرد را با ۵۰۰ میلی گرم عسل مخلوط کنید. روزانه سه مرتبه، پانزده دقیقه قبل از غذا یک قاشق غذاخوری از این شربت را میل کرده و هر ماه، ده روز این کار را تکرار کنید.

– مصرف این گیاه برای زنان باردار، شیرده و کودکان توصیه نمی شود.

جینکو

جینکو حاوی آنتی اکسیدان قوی و از گیاهان ضد سرطان است که با جلوگیری از تشکیل رگ های خونی، تومور ها را از بین می برد. جینکو با انواع سرطان ها به ویژه سرطان سینه مقابله می کند.

– برای پیشگیری یا بعد از شیمی درمانی روزانه دو تا سه کپسول از عصاره‌ی برگ های جینکو را به مدت سه تا شش ماه استفاده کنید.

– مصرف این گیاه برای زنان باردار، کودکان، افراد هموفیلی و افرادی که قصد انجام عمل جراحی دارند توصیه نمی شود.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید