با فواید نور طبیعی آشنا شوید

0
327

چیزی زیباتر از یک اتاق پُر شده از نور طبیعی خورشید نیست. نور طبیعی باعث می‌شود تا زیبایی و رنگ اجسام بهتر دیده شوند. وجود داشتن نور خورشید در محیط خانه به شما انرژی می‌دهد و همچنین برای سلامت‌تان مفید است.

نور طبیعی

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» مطالعات نشان می‌دهند که نور خورشید فواید فراوانی دارد و باید به آن توجه ویژه‌ای شود. در ادامه به معرفی مهم‌ترین خواص نور طبیعی خورشید می‌پردازیم.

۱.افرادی که در محیط کار خود از نور طبیعی بهره می‌برند نسبت به افرادی که در معرض نور مصنوعی هستند، از انرژی بیشتری برخوردار بوده و سطح عملکرد و بهره‌وری آنها بیشتر است.

۲.نور خورشید می‌تواند خطر نزدیک‌بینی را در کودکان و نوجوانان کاهش داده و به تولید دوپامین در چشم‌ها کمک کند که برای رشد سالم چشم‌ها ضروی است.

۳.قرار گرفتن در معرض آفتاب به خصوص در اوایل صبحگاه حداقل برای نیم ساعت، به شما کمک می‌کند تا هنگام شب خواب بهتر و راحت‌تری داشته باشید.

۴.نور خورشید به تولید هورمون شادابی «سروتونین» کمک می‌کند که نقش مهمی را در مبارزه با افسردگی دارد.

۵.اتاق‌هایی که در بیمارستان دارای نور خورشید فراوانی هستند، به بیماران کمک می‌کنند تا زودتر بعد از عمل جراحی بهبود پیدا کنند.

۶.وجود نور خورشید در کلاس‌های درس نیز تاثیر مثبتی بر دانش‌آموزان داشته و به دریافت نمرات بهتر کمک می‌کند.

نور خورشید برای صرفه‌جویی در انرژی

وجود نور خورشید کافی در خانه کمک می‌کند تا هزینه‌ی قبض‌های مختلف کمتر شوند و در نتیجه کمک می‌کند تا پول کمتری خرج کنید. در یک ساختمان معمولی حدود ۲۵ تا ۴۰ درصد از مصرف انرژی مربوط به چراغ‌ها می‌شود. وقتی اجازه می‌دهید که نور طبیعی بیشتری وارد ساختمان شود، هم نور را تامین کرده‌اید و هم به گرمایش محیط کمک می‌کنید.

نور خورشید به طور قابل توجهی می‌تواند هزینه‌های شما را کاهش داده و همچنین فواید فراوانی برای سلامت شما دارد. کافیست تا تغییرات کوچکی را بر روی پنجره‌ها، درب‌ها، آینه‌ها، پرده‌ها و… انجام دهید تا نور بیشتری وارد خانه گردد.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید