با فواید ماساژ بیشتر آشنا شوید

0
289

ماساژ یکی از بهترین ابزارها برای حفظ سلامت بدن است. در این نوشتار قصد داریم به بررسی بهترین فواید ماساژ بپردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

فواید ماساژ

دفع عوارض نشستن‌های طولانی مدت

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» نشستن‌های طولانی مدت باعث ایجاد تنش در گردن و شانه‌ها شده و قسمت پایینی کمر را ضعیف می‌کنند. این مشکلات می‌توانند با گذشت زمان به درد و اختلال در عملکرد منجر شوند. اما دریافت ماساژ بدن به طور منظم میتواند عوارض نشستن‌های طولانی مدت را از بین ببرد و از مشکلاتی که ذکر کردیم جلوگیری کند. ماساژ همچنین می‌تواند درد عضلانی را کاهش داده و از آسیب‌های ورزشی پیشگیری کند.

سرکوب کردن اضطراب و افسردگی

لمسی که از طریق انسان منتقل می‌شود می‌تواند فواید درمانی و آرامش بخشی داشته باشد. مطالعات نشان داده‌اند افرادی که به طور منظم ماساژ دریافت می‌کنند، کمتر به افسردگی دچار شده و هورمون‌های شادی مانند دوپامین و سروتونین در آنها بیشتر ترشح میشود. این هورمون‌ها همچنین به مبارزه با هورمون‌های استرس در بدن می‌پردازند. اگر احساس افسردگی می‌کنید، ماساژ میتواند راه حلی ساده و موثر باشد.

فواید ماساژ در کاهش فشارخون

مطالعات نشان داده‌اند که ماساژ نه تنها به کاهش فشارخون در ساعاتِ بعد از دریافت ماساژ کمک کرده، بلکه اثرات آن در تنظیم فشارخون برای روزها و حتی هفته‌ها باقی می‌ماند. ماساژ همچنین می‌تواند ضربان قلب را سریعا تا ۱۰ ضربه در دقیقه کاهش دهد.

خواب بهتر

ماساژ باعث آزاد شدن هورمون‌های خاصی مانند سروتونین میشود که به کسب آرامش کمک می‌کنند. همچنین ماساژ کمک می‌کند تا فرد مدت زمان بیشتری را در خواب عمیق سپری کند که یکی از مهم‌ترین مراحل خواب انسان میباشد. اگر با اختلالات خوابی مواجه هستید، ماساژ میتواند باعث بهبود وضعیت‌تان شود.

تقویت سیستم ایمنی

فواید ماساژ آنقدر گسترده هستند که حتی سیستم ایمنی را نیز در بر می‌گیرند. ماساژ در واقع باعث افزایش تعداد گلبول‌های سفید خون شده و در نتیجه سیستم ایمنی را تقویت می‌کند. استرس یکی از مواردی است که در عملکرد سیستم ایمنی تاثیر زیادی میگذارد، خوشبختانه ماساژ به کاهش استرس نیز کمک میکند.

درمان سردرد

اگر از سردردهای تنشی رنج می‌برید، حتما ماساژ را امتحان کنید، زیرا در اغلب موارد می‌تواند کلید درمانی سردرد شما باشد. مطالعات نشان می‌دهند که ماساژ می‌تواند سردرد را هم از جنبه‌ی شدت و هم فرکانس آن کاهش دهد.

نکته: ماساژ انواع مختلفی دارد که ممکن است برخی از آنها بهترین نتیجه را برای شما داشته باشند. پس بهتر است همه‌ی آنها را امتحان کنید تا به بهترین ماساژ دست یابید.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید