با خواص میوه گواوا آشنا شوید

0
422

گواوا میوه‌ای است با طعم ترش و شیرین که در آمریکای لاتین طرفداران فراوانی دارد. از این میوه می‌توان در تهیه‌ی بسیاری از دستورات غذایی مانند مارمالاد، بستنی، چای گیاهی و آب‌میوه استفاده کرد. در طب کهن چین از گواوا در بسیاری از نسخه‌ها استفاده می‌کنند و از خواص آن بهره می‌برند.

گواوا

به گزارش گیاه یاب به نقل از «مایند‌بادی‌گرین» در ادامه به بررسی خواص میوه گواوا خواهیم پرداخت.

کاهش قند خون

میل کردن میوه‌ی گـواوای رسیده و بدون پوست کمک می‌کند تا سطح قند در خون پایین آید. محققان علت این خاصیت را به میزان فیبر موجود در گـواوا ارتباط داده‌اند که روند جذب قند توسط روده‌ها را کُند می‌کند.

سلامت روده

پژوهشگران مکزیکی دریافته‌اند که میوه‌ی گـواوا می‌تواند به درمان عفونت‌های روده‌ای کمک شایانی کند. مطالعات این محققان نشان داد که عصاره‌ی گواوا می‌تواند در از بین بردن انگل ژیاردیا موثر باشد.

سلامت دهان

گواوا دارای خواص ضدالتهابی بوده و می‌تواند در کاهش التهاب لثه‌ها موثر باشد. این میوه همچنین سرشار از ویتامین ث و فلانوئیدها بوده که برای ترمیم لثه‌ها بسیار مفید هستند.

سلامت قلب

بر طبق مطالعه‌ای که در کشور برزیل انجام شد، مشخص گردید که مصرف گـواوا به مدت ۱۲ هفته، به کاهش فشارخون و کلسترول در افراد انجامید.

مبارزه با عفونت

دانه‌های این میوه خواص ضدمیکروبی دارند که در مبارزه با عفونت‌ها موثر هستند.

درمان اسهال

محققان مکزیکی به این نتیجه دست یافته‌اند که گـواوا بعلت داشت خواص ضدمیکروبی برای مبارزه با اسهال و درمان آن موثر میباشد.

خواص ضدالتهابی

با توجه به آزمایشی که بر روی موش‌ها انجام شد، مشخص گردید که گـواوا در کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو موش‌های دیابتی موثر است. در این آزمایش از گواوا بعنوان یک دارو برای کاهش التهاب در دستگاه گوارش بهره گرفته شد.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید