با خواص آب ماست آشنا شوید

0
670

ماست از محصولات لبنی بسیار مفیدی است که باید بیشتر آن را در رژیم غذایی خود جای دهیم. اما یکی از مواردی که اغلب مردم از آن غافل می‌شوند آب ماست است. در اغلب موارد آب ماست دور ریخته می‌شود در حالی که این آب سرشار از مواد مغذی و معدنی بوده و بسیار پرخاصیت می‌باشد. در ادامه به همراه یک متخصص به بررسی خواص آب ماست میپردازیم. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

خواص آب ماست

علی اکبر دادمهر، رئیس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی با منشاء دامی و دریایی سازمان غذا و دارو با اشاره به  خواص آب ماست گفت: آب ماست مایعی است که هنگام تهیه ماست از شیر جوشیده و غلیظ شده تشکیل می‌شود و روی سطح ماست قرار می‌گیرد، آب ماست مقدار کمی چربی و پروتئین دارد.

دادمهر افزود: آب ماست دارای مقادیر زیادی مواد معدنی خصوصا کلسیم و ویتامین‌های محلول در آب مثل ویتامین ب ۲ و ویتامین ب ۶ است به همین دلیل به فردی که باید چربی و پروتئین کمی مصرف کند و در مقابل به مواد معدنی و ویتامین نیاز دارد توصیه می‌شود آب ماست بیشتری مصرف کند.

وی اظهار کرد: آب ماست دارای مقادیر کمی پروتئین است و بدن می‌تواند به راحتی از این مقدار پروتئین به طور مطلوب استفاده کند؛ بنابراین برای افرادی که به دلیل داشتن پروتئین بالا، از خوردن شیر منع شده اند، آب ماست به عنوان یک جایگزین مناسب توصیه می‌شود.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید