با تفاله هویج چه کنیم؟

0
636

بعد از گرفتن آب هویج اولین جایی که برای قرار دادن تفاله هویج به ذهن‌مان می‌رسد، سطل آشغال است. در صورتی که این کار اشتباه بوده و همانند دور ریختن مواد غذایی سالم و قابل استفاده است. شما می‌توانید به روش‌های مختلفی از تفاله هویج استفاده کنید و در پخت بسیاری از غذاها از آن بهره ببرید. همچنین فراموش نکنید که حتی تفاله‌ی میوه‌ها نیز دارای مواد مغذی و معدنی است که می‌توانند مفید باشند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

تفاله هویج

تفاله هویج در غذا

همیشه بعد از گرفتن آب هویج، تفاله‌ها رو تو کیسه فریزر بریزید و منجمد کنید. با این روش بعدا می‌تونید از اون‌ها در غذاهای مختلف استفاده کنید.

خورشت فسنجان

وقتی می‌خواید فسنجان درست کنید، می‌تونید کمی تفاله هویج رو در روغن تفت بدید و به فسنجان اضافه کنید. با این کار خورش فسنجون رنگ و لعاب بهتری می‌گیره و مهمون‌ها فکر می‌کنن شما بهش زعفرون اضافه کردید.

سوپ

اگر به سوپ تفاله هویج اضافه کنید، هم زودتر می‌پزه و هم طعم و لعاب بهتری می‌گیره.

مرغ

اضافه کردن تفاله هویچ به مرغ در حین پختن، باعث می‌شه بوی مرغ گرفته بشه و طعم بهتری داشته باشه.

ته‌دیگ برنج

و اما یکی از جذاب‌ترین استفاده‌هایی که می‌شه از تفاله‌های آب هویج کرد، درست کردن ته دیگ برنجه. کافیه تفاله هویج رو با ماست، زعفران، تخم‌مرغ، و نمک مخلوط کنید و بعد از آبکش کرن برنج، چند کفگیر برنج به اون اضافه کنید. در انتها مواد رو در روغنی که ته قابلمه داغ کردید، بریزید و یه ته‌دیگ متفاوت درست کنید.

آشپزباشی

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید