بایدها و نبایدهای خوردن کره

0
582

خوردن کره برای انسان مفید است یا مضر؟ سوالی که شاید ذهن خیلی از علاقمندان به این ماده چرب غذایی را به خود مشغول کرده باشد. کره یکی از اصلی ترین مواد غذایی مورد استفاده در صبحانه می باشد. این ماده غذایی طرفداران زیادی نیز دارد. مصرف کره معمولا بصورت ترکیبی با انواع مربا، عسل و برای بعضی سلیقه ها با پنیر می باشد که بسیاری از افراد را برای گذاشتن این ماده غذایی سر میز صبحانه وسوسه می کند. در ادامه مطلب با گیاه یاب همراه باشید.

خوردن کره

دکتر جعفری، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پاسخ به یان سوال که آیا کره عامل چاقی است و در زمره خوراکی های بی ارزش غذایی جای می گیرد، توضیح داد: در رابطه با کره خیلی سوال می شود که آیا خواص و مزایایی دارد؟ کره اساسا چربی خوشمزه ای است ولی در حد مجاز باید از آن استفاده کرد. کره چاق کننده هست ولی برای بدن مفید است. وقتی بستر دریافت ویتامین های محلول در چربی ها از طریق مصرف چربی هاست، پس بنابراین چربی لازم است و به هیچ وجه نمی توانیم بگوییم چربی کلا حذف شود. کره هم یکی از آنهاست.

انتخاب کره مناسب کار ساده ای نیست و حساسیت های خاص خودش را دارد. کره جز آن دسته از خوراکی هایی است که برای انتخابش باید مضرات و فوایدش را در کفه ترازو بگذارید و بسنجید که آیا من تصمیم بگیرم از این ماده خوارکی استفاده کنم یا خیر. کلا خوردن کره البته به اندازه لازم برای انسان مفید است. البته اگر در شرایط خاص بدنی هستید، مثلا اگر بیماری خاصی دارید یا در بارداری قرار دارید حتما درباره اندازه مصرف آن با پزشکتان مشورت کنید.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید