بالا بردن طول عمر با روش‌های کلیدی

0
350

هیچ‌کس از اینکه طول عمر زیادی داشته باشد و در تمام مراحل زندگی از سلامت و شادابی جسمی و روحی برخوردار باشد بدش نمی‌آید. اما داشتن سلامت جسمی در طول زندگی ملزم به رعایت کردن مسائلی است که شاید یک مقداری سخت بوده و احتیاج به صرف زمان داشته باشد ولی با رعایت این نکات به بالا بردن طول عمر خود کمک شایانی می کنید. در ادامه مطلب با گیاه یاب همراه باشید.

بالا بردن طول عمر

پنج عادت روزانه برتر بالا بردن طول عمر

چهارده تا بیست و یک روز طول می‌کشد تا تکرار یک رفتار با یک فرم جدید در مغز شما جایگزین شود. زمانی که الگو شکل گرفت، یک پاسخ رفتاری خودکار را در بر دارد.
زمانی که شما عادات سالم و جدید را ارتقا می‌دهید، این عادتها کم کم جایگزین عادات بد گذشته میشوند. این عادات مادام العمری سالم مستقیما ازصد ساله‌های موجود در جای جای کره خاکی گرفته شده است. و من صراحتا و مطمئنا می‌توانم بگویم که این عادات شما را متحول کرده و به شما شادابی و جوانی را بازمیگرداند.
پنج وعده کوچک در روز غذا بخورید
در فرهنگ غرب، وعده غذایی سه بار در روز پیشنهاد میشود. اما مطلوب آن است که پنج بار در روز غذا خورده شود. وقتی که شما در وعده‌های کوچکتر اما پنج بار در روز غذا میخورید، به طور مداوم در طول روز برای انجام فعالیت‌هایتان مواد مغذی، قند خون و انرژی کافی برای بدن آزاد میگردد.
بعلاوه این روش خوردن، عوارض کمتری بر روی سیستم‌های گوارشی و متابولیکی دارد. و همچنین خطر بیماری قلبی را از کاهش می‌دهد.

به جای استفاده از آسانسور از پله ها بالا روید

مزایای سلامتی یک برنامه تمرینی روزانه به اندازه کافی تأکید نشده است. ورزش منظم میتواند سلامت فیزیولوژیکی بدن را ارتقا بخشد، باعث قویتر شدن سیستم ایمنی بدن شود، تحرکت مفاصل را حفظ کند، منجر به افزایش انرژی شود و غیره.
به دنبال فرصت‌هایی باشید که در طول روز به فعالیت‌های فیزیکی بپردازید. راه رفتن قدرتی، دویدن یا استفاده از دوچرخه به جای سوار شدن در اتومبیل. ورزش تای چی (tai chi) را وارد برنامه‌هایتان کنید. در کلاس‌های ژیمناستیک ثبت نام کنید و حتما در این کلاس‌ها شرکت کنید. ورزش کنید و به دستورات عمل کنید و نتایج سلامتی مطلوب آن را به وضوح در کارهایتان مشاهده می‌کنید.

همواره خندان باشید

با توجه به تحقیقات دریافته ایم که خنده و شادی عملکرد ایمنی بدن را بالا میبرد. مخصوصا باعث ساخت سلول‌های کشنده طبیعی که به محافظت از بدن در مقابل بیماری‌ها و انواع سرطان‌ها کمک میکنند، می‌شوند. همچنین باعث افزایش آزاد شدن اندرفینها میشود که ترکیباتی در مغز شما هستند که به شما احساس خوبی می‌بخشند. بدون شک افراد شاد بیشتر عمر میکنند و زندگی سالم‌تری دارند.

روزی هشت لیوان آب بنوشید

آب برای عملکرد سالم بدن ضروری است. صد ساله‌های کره خاکی اظهار داشته‌اند که آب محلی‌شان، منبع طول عمر و سلامتیشان میباشد. و دانشمندان هم با آنها موافق هستند. آنچه که همه آنها عموما دارا هستند، منابع آب خالص قرار گرفته در جایی دور از شهر و عاری از مواد شیمیایی و سموم میباشند.
از آب‌های تصفیه شده استفاده کنید. بهترین فرایندهای تصفیه آنهایی هستند که در آن از زغال (charcoal) فعال استفاده می‌شود که ناخاصی‌ها را می‌زداید ولی مواد معدنی محلول در آب را باقی می‌گذارد. همچنین آب را در ظرفهای پلاستیکی انبار نکنید زیرا بی فنیل پلی کلرینه میتواند وارد آب شود.

تفکر عمیق ( meditation) داشته باشید

استرس ریشه تمامی بیماری‌هایی است که مدت زمان زندگی‌مان را کوتاه می‌کند. در جامعه مدرن ما، استرس در حال افزایش است مگر اینکه شما راه حلی برای اداره کردن آن پیدا کنید. بهترین راه برای رها شدن از تنش‌ها و به دست آوردن قدرت برای ادامه زندگی به روش ایده‌آل، تفکر عمیق (meditation) می‌باشد. این تفکر به شما می‌آموزد که چگونه نفس بکشید تا از این طریق ۷۰? سمها و مواد زائد را از بدن خارج کنید همچنین باعث آرام شدن مغز و کاهش هورمون‌های استرس می‌شود. تفکرعمیق، خویشتن‌داری انسان را که وجود آن در جهت به دست آوردن سلامتی و طول عمر لازم می‌باشد را تقویت می‌کند.

تفکر عمیق (meditation) آغازین را امتحان کنید

به راحتی بر روی یک صندلی یا کف زمین بنشینید. چشمهایتان را ببندید و به طور طبیعی تنفس کنید. هر زمان که افکار به سراغتان آمد، آن افکار را از خود رانده به درون یک بالن بفرستید تا به آسمان برود و ناپدید شود. تا زمانی که تمام افکار از شما جدا شوند. پس از یک مدت کوتاه، شما احساس سبکی می‌کنید و فکر شما راحت میشود. در ابتدا رسیدن به این حالت سخت و وقت گیر است اما با تمرین آسان‌تر و سریعتر می‌شود.
آرزو می‌کنم که ازاین عادات سالم در جهت سالها زندگی سالم داشتن سود ببرید. زندگی طولانی، سالم و شادی داشته باشید.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید