مصرف بیش از حد این ویتامین باعث سرطان ریه در آقایان می شود

0
615

نکته ی مهمی که در مصرف هر نوع ماده غذایی باید رعایت شود تعادل است. یعنی نباید بیش از اندازه یا کمتر مصرف شود، در این صورت خطراتی را به دنبال خواهد داشت. یکی از گروه های مواد غذایی ویتامین ها هستند که برای بدن مفید می باشند ولی مصرف بیش از حد آنها مضر است. در این مقاله می خواهیم به مصرف ویتامینی اشاره کنیم که مصرف بیش ازحد آن باعث ایجاد سرطان ریه در آقایان می شود. با گیاه یاب همراه باشید.

سرطان ریه در آقایان
محققان آمریکایی با بیان اینکه مصرف دوز بالای مکمل‌های ویتامین B۱۲ و B۶ با افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه در مردان ارتباط دارد، اظهار داشتند: این رابطه در میان مصرف کنندگان سیگار بیشتر است.
در این بررسی آمده است مصرف مکمل‌های این ویتامین با افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی خطر ابتلا به سرطان ریه در مردان همراه است. همچنین مصرف دوز بالای ویتامین B۶ در مردان مصرف کننده سیگار، خطر سرطان ریه را در مدت شش سال سه برابر افزایش می‌دهد. برای ویتامین B۱۲ این خطر نزدیک به چهار برابر می‌شود.
این در حالیست که در تحقیقات دیگر نتایج دیگری بدست آمده است. برخی از مطالعات حاکی از ارتباط ویتامین B۶ با کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه است و ویتامین B۱۲ هیچ تاثیری روی ابتلا به این بیماری ندارد.

 

 

ایسنا

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید