ایرانی ها سوسیس گیاهی تولید کردند

0
432

سوسیس و کالباس از مواد غذایی محبوبی هستند که بعلت خوش طعم بودن و دسترسی آسان، بسیاری از مردم آنها را در رژیم غذایی خود جای داده‌اند. غذاهای فرآوری شده به خصوص سوسیس و کالباس، سرشار از مواد شیمیایی و نمک هستند که برای انسان مضر بوده و میتوانند باعث بروز بیماری های خطرناکی مانند سرطان، چاقی، دیابت و… شوند. اما مخترعان ایرانی توانسته‌اند به تازگی سوسیس گیاهی تولید کنند که مضرات آن بسیار کم بوده و سلامتی انسان را تهدید نمیکند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

سوسیس گیاهی

محصولات سوسیس و کالباس از جمله ترکیبات غذایی هستند که به میزان زیادی در غذاهای فوری و آماده مصرف که به شدت نسل جوان و نوجوان را به خود جلب کرده استفاده می‌شود و متاسفانه شامل ترکیبات غذایی ارزشمندی نبوده و علاوه بر این‌ها دارای میزان چربی اشباع بالایی است که موجب ابتلا افراد در سنین پایین به دیابت و بیماری‌های قلب و عروقی می‌شود.

استراتژی‌های ممکن در گسترش تولید محصولات گوشتی مورد بررسی قرار گرفته اند و یکی از مهم‌ترین این استراتژی‌ها تهیه فرمولاسیونی برای غذاست که میزان ترکیبات ناسالم و مضر برای انسان از جمله چربی و بافت‌های پرچرب را کاهش داده و آن‌ها را با ترکیبات سالم و ایمن که می‌توانند از ابتلا به بیماری‌ها جلوگیری کرده جایگزین کنند.

در همین راستا مخترعان ایرانی در صدد آمدند تا سوسیس گیاهی را با مواد اولیه‌ای تولید کنند که سالم بوده و بدون نگرانی همه سنین می‌توانند از آن مصرف کنند. این سوسیس و کالباس با میزان گوشت و چربی کمتر و با استفاده از خمیر کنجد و گردو به تولید رسیده است.

همچنین در این سوسیس و کالباس از آرد لپه هندی و آرد ذرت استفاده شده که می‌تواند یک محصول گوشتی جدید با ارزش غذایی بالاتر و سالم‌تر نسبت به محصولات رایج در بازار مصرف را ارائه کند.

در این محصول جدید بهبود ویژگی‌های بافت پایداری، حفظ آب و چربی در امولسیون گوشتی، بهبود پروفیل اسیدهای چرب و اسید امینه، همچنین کاهش درصد گوشت و چربی در مواد اولیه این سوسیس و کالباس به کار گرفته شده است.

استفاده از این مواد می‌تواند در کاهش قیمت تمام شده سوسیس و کالباس تاثیر گذار باشد.

مهر
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید