اگر گیاه خوار هستید بخوانید!

0
523

افراد بسیاری در جهان وجود دارند که برنامه غذایی خود را کاملا گیاهی کرده و از مصرف گوشت اجتناب میکنند. دلیل گیاه خوار شدن اشخاص میتواند از یکدیگر متفاوت باشد، برخی بعلت داشتن بیماری‌های خاص مجبور به رعایت این رژیم هستند و برخی هم در حمایت از حیوانات و مبارزه با کشتار حیوانات، گیاه خوار میشوند. در هر صورت اگر شما هم به هر دلیلی به رژیم گیاه خواری روی آورده‌اید بهتر است از گیاهانی که در ادامه معرفی می‌کنیم به هیچ وجه غافل نشوید. با گیاه یاب همراه باشید.

گیاه خوار

نخود سبز

از جمله این گیاهان نخود سبز است که دارای انواع ویتامین ها و مواد غذایی بسیار مفید برای بدن است و می توانید آن را در انواع غذاها همراه با لبنیات و یا با روغن زیتون مصرف کنید.

کوینولا

یکی دیگر از دانه های غلات مفید برای بدن کوینولا است که دارای خواص فراوان برای ترمیم بافت های بدن و نیز حفظ سلامت و تامین پروتئین مورد نیاز بدن است، آن را می توان به انواع روش ها همراه با شکر قهوه ای مصرف کرده و از مزایای سلامتی آن بهره برد.

دانه های آجیل

انواع دانه های آجیل از جمله بادام، گردو، فندق، پسته و بادام زمینی همگی می توانند برای سلامت بدن بسیار مهم باشند و در رژیم غذایی جای گیرند البته به دلیل کالری بالای برخی از آنها مصرف متعادل توصیه می شود.

حبوبات و بنشن

انواع دانه ها از جمله خانواده لوبیا، لوبیا چیتی، دانه سویا، نخود عدس، لپه ، ماش و سایر اعضای گروه بنشن ها دوستانی عالی برای افراد دارای رژیم گیاهخواری هستند که با مصرف آنها دیگر احساس گرسنگی نمی کنید و انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدنتان تامین می شود.

جوانه های سبزیجات

انواع جوانه ها از جمله جوانه گندم، ماش، شبدر، پونه و سایر اعضای خانواده جوانه ها می تواند به تنهایی یک منبع عالی تامین مواد غذایی و انرژی مورد نیاز برای بدن باشد و مانع از ایجاد خستگی یا زردی پوست یا ریزش مو در افراد شود.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید