انگور را با توجه مزاجتان انتخاب کنید

0
206

انگور یکی از میوه های بهشتی می باشد که از ارزش غذایی و درمانی بسیار بالایی برخوردار است و در رنگ و طعم های مختلف در بازار یافت می شود. این میوه خوش آب و رنگ از خواص دارویی بی نظیری برخوردار است و به عنوان یک تصفیه کننده خون نقش بسیار موثری را ایفا می کند. در ادامه مطلب خواهیم خواند که انگورها با توجه به طعم و مزه ای که دارند دارای طبع متفاوتی می باشند و بهتر است آنها را با توجه به مزاج خودتان خریداری و مصرف کنید. با گیاه یاب همراه باشید.

انگور

یک کارشناس طب‌سنتی گفت: انـگور کشمش و فخری دارای طبعی گرم و مناسب احوال افراد سردمزاج است.

امیرحسین خسروی اظهار کرد: از آنجایی‌که انگورها انواع مختلفی دارند، طبعشان هم متناسب با نوع انگور متفاوت است به عنوان مثال انگـور کشمش و فخری دارای طبعی گرم و نوع صاحبی و عسگری آن سرد است.

وی ادامه داد: انگور میوه بسیار پرفایده و همراه با خواص فراوان است که خوردن آن برای همه احوال مفید بوده و توصیه می‌شود.

انگور بخورید و لاغر شوید

ابن کارشناس طب‌سنتی با بیان اینکه انـگور از نظر موادغذایی یک میوه غنی محسوب می‌شود، تصریح کرد: از انگـور می‌توان برای برای رژیم لاغری استفاده کرد.

انگور مقوی دستگاه گوارش

خسروی عنوان کرد: انـگور برای تقویت دستگاه گوارش و معده بسیار مفید بوده همچنین یک ملین سودمند و ضدیبوست است.

وی افزود: انـگور یک میوه مفید برای ضعف و مقوی اعصاب است و بهترین زمان خوردن آن بعد از غذا است تا معده دچار نفخ نشود.

این کارشناس طب‌سنتی گفت: همه انگـورها خواص فراوانی دارند اما در این میان انگورهای قرمز ضمن بالا بردن سیستم ایمنی بدن، در درمان بیماری‌هایی مانند پروستات به‌کار می‌رود.

خسروی در پایان اظهار کرد: تنها ممنوعیتی که در خوردن انگـور وجود دارد، مصرف انگورهای گرم مزاج برای افراد تب‌دار است که باید در خوردن آن احتیاط کنند.

خواص دارویی انگور

اخلاط بدن را متعادل می کند .
بسیار مقوی و مغذی است .

خون را تصفیه می کند .

سینه و ریه را صاف و تمیز می کند .

برطرف کننده یبوست است .

انـگور برای درمان ورم معده و روده مفید است .

در درمان سل ریوی و سیاه سرفه موثر است .

برای درمان اسهال خونی از انـگور استفاده می شود .

برای درمان نقرس بسیار مفید است .

آنهایی که معده ضعیف دارند باید انـگور را بدون پوست بخورند زیرا پوست آن دیر هضم است و موجب دل درد ، نفخ و عوارض دیگر می گردد .

انـگور بهترین میوه برای کسانی است که می خواهند لاغر شوند و بدن خود را از ساید اوریک ، سنگ های صفراوی ومسمومیت های مزمن (مسمومیت از سرب یا جیوه ) پاک کنند . اینگونه اشخاص باید در هر فهته بمدت ۲ روز فقط آب انگور بخورند و رژیم آب انگور بگیرند بدین ترتیب که هر دو ساعت یکبار آب انگور تازه را گرفته و بنوشند . مقدر مصرف روزانهتقریبا ۲ کیلو گرم است و در این دو روز نباید غذای دیگری مصرف کنند فقط می توانند آب بنوشند .

رژیم آب انگور برای مبتلایان به سل ریوی و واسیر نیز مفید است.
برای تقویت و طراوت پوست و همچنین روشن کردن رنگ پوست، آب انگور تازه را با یک تکه پنبه بصورت بمالید و پس از ده دقیقه با آب نیمگرم محتوی کمی جوش شیرین بشوئید .
زیاده روی در مصرف آّب انگور بطور مداوم ایجاد سنگ کلیه می کند .

بیتوته ، الودکتر ، نمناک

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید