انواع کلم ، بهترین سبزیجات برای مقابله با سرطان

0
278

سبزیجات دارای انواع و خانواده‌های مختلفی هستند و هرکدام خواص مربوط به خودشان را دارند. یکی از خانواده‌های سبزیجات که ترکیبات آنها برای مقابله با سلول‌های سرطانی فوق‌العاده عمل می‌کنند، انواع کلم می‌باشد. در این نوشتار به تاثیر مصرف انواع کلم و فواید آنها در درمان و پیشگیری از سرطان خواهیم پرداخت. با گیاه یاب همراه باشید.

انواع کلم

براساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه هاروارد یک رابطه معکوس بین مصرف سبزیجات و ابتلا به سرطان وجود دارد و اصلاح الگوی تغذیه می تواند تا ۳۰ درصد مانع از ابتلای افراد به آلزایمر شود.

آنزیم موجود در سولفورافن می تواند سلول های بدن را که به طور غیر طبیعی تکثیر شده اند نابود کند و به این ترتیب مانع از ایجاد سرطان از مراحل اولیه شود.

ایندول نیز می تواند با ایجاد توازن در هورمون های بدن مانع از ایجاد سرطان های ناشی از اختلالات هورمونی و استروژنی از جمله سرطان سینه در بانوان شود.

کارشناسان مصرف روزانه ۴۰۰ گرم انواع کلم شامل کلم بروکلی، گل کلم و کلم بروکسل را برای محافظت از بدن توصیه اکید می کنند.

براساس تحقیقات این سبزی ها می توانند مانع از ابتلای انسان به سرطان هایی چون ریه، معده، کولون، رکتوم و سینه شوند.

کلم بروکلی را می توان به صورت خام، پخته یا بخار پز تنها یا همراه غذا برای بهره بردم از خواص درمانی آن مصرف کرد.

به تازگی گروهی از دانشمندان در نظر دارند از کلم بروکلی به عنوان داروی شیمی درمانی استفاده کنند زیرا خواص منحصربفرد آن بر درمان و پیشگیری از سرطان کاملا به اثبات رسیده است، به گفته محققان بوی تند این سبزیجات که ناشی از ترکیبات گوگرد در آن است می تواند باعث نابودی میکروب ها، باکتری ها و عوامل التهاب زا در بدن شود، حتی از این ماده به عنوان دافع حشرات نیز می توان استفاده کرد.

باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید