افزایش طول عمر با مصرف قهوه

0
313

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهد مصرف قهوه باعث افزایش طول عمر می شود. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد کافئین می‌تواند با التهاب ناشی از افزایش سن مقابله کند. در ادامه مطلب با گیاه یاب همراه باشید.

مصرف قهوه

“مارک داویس” یکی از نویسندگان این تحقیق از دانشگاه استنفورد آمریکا گفت: یافته‌های این مطالعه توضیح می‌دهد چرا افرادی که مصرف قهوه روزانه دارند در مقایسه با افرادی که از این نوشیدنی مصرف نمی‌کنند عمر طولانی‌تری دارند.

محققان آمریکایی اطلاعات مربوط به بیش از ۱۰۰ نفر را ارزیابی کردند تا مشخص شود چگونه با افزایش سن این سیستم تغییر می‌کند. همچنین نمونه خون شرکت کنندگان و سوابق خانوادگی و پزشکی‌شان مورد بررسی قرار گرفت.

نتایج بدست آمده نشان داد در بدن افراد مسن‌تر سطح بالاتری از پروتئین التهابی IL-1-beta در مقایسه با افراد جوان‌تر وجود دارد. علاوه بر این در میان شرکت کنندگان مسن، آنهایی که سطح بالایی از این پروتئین را داشتند بیشتر در معرض سفت شدن عروق، فشارخون بالا و مرگ و میر بوده‌اند.

به گزارش لایوساینس، همچنین در بررسی انجام شده روی موش‌های آزمایشگاهی مشخص شد افزاش تولید پروتئین IL-1-beta موجب سطح بالای التهاب و فشارخون می‌شود. به گفته محققان مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین فعالیت ژن‌های عامل التهاب را کند می‌کنند.

ایسنا

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید