افزایش طول عمر با رژیم کم کالری

0
518

هرچه می‌کشیم از دست این کالری‌های تُهی و بدون فایده است! مثلا وقتی یک پیتزای پپرونی خوشمزه را سفارش می‌دهید و نوش جان می‌کنید، حدود ۱۰۰۰ کالری وارد بدنتان می‌شود. رمز سوزاندن چربی‌ها و کاهش وزن همانطور که می‌دانید مدیریت کالری دریافتی و سوزاندن کالری‌های اضافه است. یکی از بهترین رژیم‌هایی که میتواند به شما در رسیدن به این اهداف کمک کند، رژیم کم کالری است که فواید مختلفی دارد. محققین به تازگی کشف کرده‌اند که این رژیم حتی می‌تواند به افزایش طول عمر نیز کمک شایانی کند. لطفا با گیاه یاب همراه باشید.

رژیم کم کالری

تحقیقات اخیر نشان می‌‌‌دهد که کاهش میزان مصرف کالری نیست که سبب طول عمر می‌‌‌شود. این تحقیق بر روی حیواناتی صورت گرفت که سوخت و ساز بدنشان را به قصد کاهش میزان انسولین بدن تغییر داده بودند. در تحقیقات اولیه، این حیوانات همچنان لاغر مانده بودند. مشاهده شد که حتی اگر این حیوانات رژیم غذایی عادی (دارای کالری به میزان عادی) هم داشته باشند طول عمرشان زیاد می‌‌‌شود.

این امر نشان می‌‌‌دهد که اگر موجود زنده‌ای بتواند لاغری خود را حفظ کند (سوخت و ساز بدنش مناسب باشد) و درعین حال، اندوخته چربی در بدنش تجمع پیدا نکند (میزان‌ بالای انسولین در بدن سبب ذخیره چربی می‌‌‌شود) عمر طولانی خواهد داشت.

اگر ممکن باشد که این عمل را بدون اعمال تغییرات در رژیم غذایی معمولی انجام داد، در آن صورت دیگر نیازی به رژیم‌های غذایی بسیار سخت و گاهی غیرقابل انجام به منظور طول عمر نمی‌‌‌باشد. یافته‌ها در خصوص نوع ‌تغذیه‌ انسان و ارتباط آن با طول عمر روز به روز بیشتر می‌‌‌شود و راه‌های مختلف به منظور داشتن زندگی بهتر و طولانی‌تر، هر روزه کشف می‌‌‌شود، یک گفته معروف وجود دارد که می‌‌‌گوید: اگر می‌‌‌خواهید بیشتر عمر کنید، کمتر غذا بخورید.

افراد تحت این رژیم غذایی، تنها از گیاهان و میوه به عنوان غذای خود استفاده می‌‌‌کنند. منظور از میوه‌، فقط آن دسته از میوه‌ها نیست که در تصور ما بگنجد، مثل سیب یا پرتقال. بلکه از موادی که از نظر علم گیاه‌شناسی جزو میوه‌ها محسوب می‌‌‌شوند هم می‌‌‌توان استفاده نمود. برای مثال، میوه‌جات حبه‌دار، مغز انواع میوه، دانه خوراکی گیاهان، انواع فلفل، گوجه فرنگی، کدو، لوبیا، نخود، حبوبات و… همگی جزو مواد غذایی هستند که افرادی که رژیم کم کالری را دارند می‌‌‌توانند از آن‌ها استفاده نمایند.

کلیک‌سلامت
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید