افزایش انرژی با این روش های طبیعی

0
230

بی حالی و انرژی نداشتن برای انجام کارها میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. از کم خوابی گرفته تا عواملی چون استرس، تغذیه، کم آبی بدن و… . البته روش های بسیار زیادی برای افزایش انرژی بدن وجود دارد که البته بسیاری از آنها طبیعی نبوده و میتواند برای بدن شما مضر باشد. در ادامه ی این مطلب چند روش طبیعی را برای افزایش انرژی بدن شما معرفی میکنیم.

افزایش انرژی

افزایش انرژی با سیب

 سیب دارای قند طبیعی است که می‌تواند به افزایش انرژی کمک زیادی کند. یک سیب همان اثر یک فنجان قهوه را دارد اما فاقد اثرات جانبی افت انرژی است. هر نوع سیبی (در انواع و اقسامی که در طبیعت وجود دارد)، انرژی‌زاست. بنابراین شما می‌توانید سیبی را که بیشتر از همه دوست دارید انتخاب کنید.

۵ بار شنای روی زمین انجام دهید

ممکن است مصرف انرژی در هنگام خستگی غیرمنطقی به‌نظر برسد، اما در کمال تعجب انجام چند شنای روی زمین در زمان احساس خستگی برایتان مفید است و انرژی‌تان را افزایش می‌دهد. شنای روی زمین، خون را در سراسر بدنتان به جریان می‌اندازد.با این کار بدن شما اکسیژن را به مغز و بافت‌ها می‌رساند و باعث می‌شود با نشاط و پرانرژی شوید.

خواب کوتاه

یک خواب کوتاه ۱۵ تا ۳۰‌ دقیقه‌ای برای تجدید قوای سیستم‌های بدن کافی است و به شما در رفع خستگی‌تان کمک می‌کند.

یک فنجان چای سبز بنوشید

یکی از دلایلی که مردم احساس می‌کنند کم انرژی شده‌اند، این است که بدن آنها واقعا بی‌آب شده است. آبرسانی به بدن یک روش انرژی‌زای طبیعی است. بهتر است برای تأمین مجدد مایعات بدنتان یک فنجان چای سبز یا چای سفید که از جوانه‌های چای تهیه می‌شود، میل کنید.

افزایش انرژی

چای سبز حاوی مقدار اندکی کافئین است و کافئین چای سفید حتی از مقدار کافئین چای سبز نیز کمتر است، اما مایعی است که می‌تواند باعث تجدید قوایتان شود. حتی نوشیدن آب ساده نیز می‌تواند در تأمین انرژی شما مفید باشد.

هنگام عصر یک غذای نشاط آور بخورید

لیموناد، آب نبات و نوشیدنی‌های انرژی زا را کنار بگذارید. درعوض یک غذای فوق العاده بخورید مثل جوانه گندم. جوانه گندم سرشار از آنتی اکسیدان‌ها بوده، سوخت و ساز بدن را تحریک کرده و بدن را قلیایی می‌کند. با کمی پول از فروشگاه مواد غذایی محله‌تان آن را تهیه کنید یا می‌توانید جوانه گندم را به شکل مکمل یا پودر بخرید.

اگر نمی‌توانید از قهوه بگذرید، یک فنجان قهوه که نیمی از آن قهوه و نیمی دیگر حاوی شیر کم چرب باشد بنوشید. این فنجان قهوه مانند یک فنجان قهوه معمولی حاوی کافئین بوده و پروتئین موجود در شیر به حفظ ثبات میزان قند خون کمک می‌کند.

تنفس عمیق داشته باشید

اگر احساس تنبلی و کسالت می کنید، از کار خود دست بکشید و یک نفس عمیق بکشید. چشمان خود را ببندید و به آرامی هوا را از طریق بینی داخل بدن و از راه دهان از بدن خارج کنید.

با تنفس عمیق، میزان اکسیژن خون زیاد می شود، فشار خون و تپش قلب کم می گردد، عضلات آرام می شوند و گرفتگی های عضلانی از بین می روند. با هر تنفس، شما اکسیژن و انرژی به سلول های بدن خود می دهید.

تحرک داشته باشید

برای بهتر کار کردن به جای نوشیدن چای و یا قهوه، ۶۰ تا ۹۰ ثانیه به خودتان استراحت دهید.

بایستید و دستان خود را بالای سرتان بکشید، تنفس عمیق انجام دهید، دستان خود را در بالای سرتان به راست و چپ ببرید و یا راه بروید و یا از پله بالا و پایین بروید.

آب را فراموش نکنید

آیا می دانید نوشیدن آب یکی از آسان ترین و ارزان ترین روش ها برای مقابله با خستگی می باشد؟

اگر دچار کمبود آب به صورت خفیف شدید، رساندن اکسیژن به اندام ها آرام تر صورت می گیرد و باعث از بین رفتن انرژی می گردد.

بسیاری از مردم از بی مزه بودن آب خوششان نمی آید، پس آب نمی نوشند. شما می توانید مقدار کمی آبمیوه یا کمی آب لیمو ترش به آب خود اضافه کنید تا راحت تر بنوشید.

خوب بخوابید

اگر با تمام این کارها، میزان انرژی شما هنوز کم است، کیفیت خواب خود را بررسی کنید.

تشکی که برآمده و یا فرورفته است و یا بالشی که ناراحت‌کننده است، کیفیت خواب را پایین می آورند و در روز بعد خسته هستید.

درست بنشینید

اگر برای مدت طولانی نشسته اید، شکمتان را تو دهید. این کار باعث می شود درست بنشینید و عضلات شکمتان نیز کار می کند.

صاف و درست نشستن باعث باز شدن قفسه سینه می گردد و جریان اکسیژن به عضلات و مغز را افزایش می دهد و انرژی را به بدن می رساند.

تحقیقات نشان داده که نشستن صحیح می تواند اعتماد به نفس را نیز بالا ببرد.


منابع:

tebyan.net, hamshahrionline.ir, parsegard.com

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید