اشتباهات رایج در باشگاه های ورزشی

0
164

اگر چه رسیدن به تناسب اندام به مراتب برای مردان راحت‌تر از زنان است، اما گاهی انجام برخی کارها در باشگاه نتیجه عکس به همراه خواهد داشت. مسلما هیچ مردی دوست ندارد زمان بیشتری را در باشگاه بگذراند و به نتیجه مطلوب نرسد و از آن بدتر ، مصدوم هم شود.

باشگاه

هدف اول یک برنامه خوب است که حین تمرین آسیب دیدگی رخ ندهد. اما متاسفانه گاهی اوقات نداشتن اطلاعات کافی باعث میشود خیلی از افراد به نتیجه ای می‌خواهند نرسند.  نداشتن اطلاعات کافی گاهی باعث بروز اشتباهات رایجی می‌شود، اشتباهات ناخواسته‌ای که شما را از رسیدن به هدف‌تان دور می‌کند. با شناسایی و اجتناب از این اشتباهات می‌توانید بار دیگر در مسیر درست قرار بگیرید و به هدفتان نزدکی شوید. در این مطلب اشتباهاتی که شما هم مثل بسیاری از افراد دیگر ممکن است حین ورزش مرتکب شوید را آورده‌ایم. اگر می‌خواهید ورزش کردن به سلامت‌تان کمک کند نه آسیب دیدگی، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

در باشگاه جوگیر نشوید!

یکی از شایع‌ترین چالش‌هایی که در مسیر کاهش وزن با آن رو‌به‌رو می‌شوید وارد آوردن فشار زیاد به بدن است. مردان به خاطر غرور مردانه‌ای که دارند وزنه زیادی می‌زنند یا حرکات را سریع انجام می‌دهند و بعد ممکن است آسیب ببینند. پیشنهاد می‌شود در تمرینات ، برای رسیدن به نتایج ماندگار، ثبات داشته باشید. آرام و آهسته اما مداوم ورزش کردن، بسیار نتیجه بخش‌تر از وارد آوردن فشار یکباره و زیاد است.

حرف‌های دوستان‌تان را جدی نگیرید

مردان اغلب عادت دارند به توصیه های غلط گوش دهند ( توصیه هایی از سوی دوستان و همکاران ) که در این صورت مسلما به نتایج مطلوبی نمی‌رسند. متخصصان ورزشی به افراد ورزشکاری که دوست دارند به نتایج خوب و ایده‌آل برسند، توصیه می‌کنند با یک مربی مجرب و کاربلد تمرین کنند.

روی قدرتی‌ها تمرکز نکنید

بسیاری از مردانی که دوست دارند لاغر شوند، تمرینات کادیوی چربی سوز انجام می‌دهند، اما اگر این حرکت با هدف کاهش وزن انجام شود، اشتباه بزرگی خواهد بود. ورزیده کردن عضلات ، شما را به ماشین سوزاننده چربی تبدیل میکند. متخصصان معتقدند مردان عادت دارند حرکات کاردیو را به کرات و سریع انجام دهند. سعی کنید این تمرینات را فقط زمانی که نیاز است انجام دهید.

خطرات ورزش طولانی مدت

تنها تمرکز روی زمان، جهت انجام تمرین در باشگاه نمی‌تواند رسیدن به نتایج مطلوب را تضمین کند. زمانی را که در باشگاه می‌گذرانید باید بیشتر با کیفیت باشد. چیزی که نتایج ایده‌آل را برای‌تان تضمین می‌کند، عبارت است از : تمرین هوشمندانه ، تمرین سخت و تمرین گام به گام. بسیاری از ورزشکاران معتقدند هرچه زمان طولانی‌تری را به ورزش اختصاص دهند، بدن‌شان بزرگتر و قوی‌تر خواهد شد. با اینکه صرف زمان بیشتر می‌تواند بهتر باشد، اما برای مقاوم‌سازی بدن کاربردی ندارد. در واقع تمیرن طولانی می‌تواند به نتایج نامطلوب و حتی آسیب منتهی شود. در اینجا به مشکلاتی اشاره می‌کنیم که ضمن ورزش می‌تواند برای افرادی که زمان زیادی ورزش می‌کنند رخ دهد.

بی حالی و ضعف

تمرینات به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا به عضلات‌تان فشار وارد کنند. این تنها راهی است که می‌تواند منجر به افزایش مقاومت، سایز و قدرت بدن‌تان شود. با این حال، فشار زیاد با خود خستگی به همراه دارد. شما به لحاظ جسمی خسته شده و بعد از انجام تمرینات سخت و طاقت فرسا ، احساس بی حالی و ضعف  خواهید داشت. این مسدئله نه تنها تاثیر منفی روی خود آن تمرین می‌گذارد، بلکه باعث می‌شود تکنیک ضعیفی که در آن تمرین مورد استفاده قرار داده‌اید به حرکت بعدی هم انتقال یابد.

تجزیه پروتئین

بعد از ۴۵ دقیقه ورزش در باشگاه ، میزان کور تیزول در بدن به تدریج زیاد می‌شود. کورتیزول ، هورمون فشار است که به تنظیم متابولیسم کمک می‌کند تا به بدن اطمینان بدهد که انرژی کافی برای تمرین دارد. نگرانی اینجاست که با بالا رفتن میزان کورتیزول حین تمرین، این هورمون به بدن شما سیگنالی  می‌فرستد تا از پروتئین عضلات بعنوان  منبع انرژی استفاده کند. زمان دقیق شروع این فرآیند به شدت به تمرین شما مربوط شده، اما سطح آن رفته رفته زیاد می‌شود. با این حال بالا رفتن میزان کورتیزول حین تمرین می‌تواند مشکل ساز باشدچرا که سطح التهاب هم به همان نسبت در بدن بالا می‌رود که به مراتب حساسیت انسولین را در بدن کم می‌کند.


منبع: سیب سبز

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید