از خوردن بامیه غافل نشوید

108

بامیه به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و فواید مواد غذایی که دارد بسیار حائز اهمیت است. بامیه در درمان و پیشگیری بسیاری از مشکلات نقش به سزایی را ایفا می کند. مصرف بامیه به صورت سرخ شده ، آپ پز و یا پخته به تمام سنین پیشنهاد می شود و به دلیل داشتن ویتامین C موجود در آن از مشکلات آسم در کودکان جلوگیری می کند.
بامیه

کاهش عوارض آسم

بامیـه ازسبزیجاتی سرشار از ویتامین سی است،
براساس پژوهشی که سال ۲۰۰۰ در مجله پزشکی امریکایی “thorax ” منتشر شد؛ ویتامین سی برای مقابله باعوارض آسم به ویژه در کودکان تاثیر دارد.
پژوهشگران هم چنین با انجام پژوهش هایی به این نتیجه رسیدند که کودکان مبتلا به آسم، درهفته فقط یک بارمیوه و سبزیجات دارای ویتامین سی استفاده می کردند. از خوردن بامیه غاقل نشوید

کاهش کلسترول

بامیـه به دلیل داشتن فیبرزیاد به راحتی از معده عبورمی کند و در تنظیم کلسترول نیز نقش مهمی دارد،علاوه بر آن بامیه کلسترول نداشته و دارای میزان کمی چربی است.
استفاده روزانه ۲۰ گرم بامیـه؛ برای چندین هفته به کاهش محسوس کلسترول بد خون منجر می شود. از خوردن بامیه غاقل نشوید

کنترل دیابت

درپژوهش جدید مجله امریکائی “ISRN Pharmaceutics”،  برخی پژوهشگران به  موشهای آزمایشگاهی آب بامیه پخته شده دادند که به دنبال آن میزان قند خون آنان به شکل محسوسی کاهش یافت از آن زمان کارشناسان تغذیه، بیماران قندی را به خوردن بامیه توصیه می کنند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

ویتامین سی موجود دربامیه، با تحریک گلبولهای سفید، سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند، بامیـه همچنین به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان ها ضد چین و چروک است .

همچنین بخوانید :  خواص نمک دریایی برای پوست

جلوگیری از بروز بیماریهای کلیوی

استفاده پی درپی ازبامـیه در حفظ سلامتی کلیه ها تاثیر دارد،
پژوهش مجله پزشکی “Jilin”  حاکی است افرادی که روزانه بامیه استفاده می کنند در مقایسه با دیگران به ویژه افراد مبتلا به دیابت، دو بار کمتر به بیماریهای کلیوی مبتلا می شوند.

تاثیربامتیه در بارداری سالم

بامیـه با دارا بودن میزان بالای ویتامینهای A، B (B1، B2، B3) وC وهمچنین روی و کلسیم برای دوره بارداری به شدت توصیه می شود.
بامیه هم چنین با دارا بودن اسید فولیک برای دوره باردای و هم زمان با رشد سلولهای جنین ضروری است.

درمان تب

بامیـه را می توان برای درمان تب، به دو روش استفاده کرد.روش اول تهیه چای با دانه های خشک بامیه و نوشیدن آن است،اما روش دوم جوشاندن پودر دانه های بامیه است.
روش دوم برای کودکان مناسب است و می توان براساس شدت تب از یک قاشق شروع و تا سه قاشق ادامه داد.

شهر خبر

از خوردن بامیه غافل نشوید
5 (100%) 1 vote
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید