از بین بردن چربی ران با این حرکات

0
484

در اغلب زنان پیش از اینکه چربی اضافه در سایر قسمت‌های بدن ذخیره شود، در ران‌ها و باسن تجمع می‌یابد. متاسفانه ورزش کردن به تنهایی برای رفع چربی اضافه ران کارساز نیست. رژیم غذایی نیز باید کم‌کالری بوده و سرشار از مواد مغذی باشد. شما می‌توانید در کنار یک رژیم سالم، از حرکات مخصوصی که برای از بین بردن چربی ران طراحی شده‌اند استفاده کنید تا هم عضلات ران‌هایتان قوی شده و هم چربی اضافۀ آنها از بین برود.

به گزارش گیاه یاب به نقل از «کر۲» در صورتی که این حرکات را مرتبا انجام دهید، در ظرف سه یا چهار هفته متوجه تغییرات ظاهر ران ها خواهید شد. لازم به ذکر است که ساختار استخوان تعیین کننده ی شکل ظاهری ران می باشد. افرادی که از مفصل ران پهنی برخوردار می باشند بین ران هایشان فاصله وجود دارد در حالی که افرادی که مفصل ران باریکی دارند حتی پس از کاهش چربی ران نیز در هنگام راه رفتن ران هایشان به هم برخورد می کند.

از بین بردن چربی ران

اسکوات پایل

حرکت اسکوات پایل برای نرمش عضلات داخلی ران بسیار مفید بوده و موجب استحکام ران ها، عضلات سرینی و عضلات ساق پا می شود. همچنین این حرکت به بهبود انعطاف پذیری مفصل ران کمک می کند.

نحوۀ انجام این حرکت

مستقیم ایستاده و پاها را به اندازه ی عرض شانه باز کنید. پنجه ها را رو به خارج نگه دارید. کمر را مستقیم نگه داشته سپس عضلات تحتانی را تا زمانی که ران ها موازی با سطح زمین قرار گیرند پایین بیاورید. سعی کنید هنگامی که چمباتمه زده اید زانوها را رو به جلو خم نکنید. به آهستگی بلند شده، به حالت قبلی خود برگردید و دوباره این حرکت را تکرار کنید.

از بین بردن چربی ران

نشستن مقابل دیوار

این حرکت ایزومتریک به ران ها و مفاصل سرینی خاصیت ارتجاعی می بخشد و برای از بین بردن چربی ران بسیار موثر است. به یاد داشته باشید که در هنگام انجام این حرکت از یک زمان سنج استفاده کنید.

نحوۀ انجام این حرکت

دو پا را با فاصله از یک دیوار نگه دارید و آن ها را به اندازه ی عرض شانه باز کنید. در حالی که خم شده اید از کمر به دیوار تکیه بدهید. در حالی که کمر به دیوار تکیه دارد بدن را تا زمانی که ران ها موازی با سطح زمین قرار گیرند پایین بیاورید. به مدت ۳۰  الی ۶۰ ثانیه به همین حالت بمانید، سپس اندکی استراحت کرده و دوباره این حرکت را تکرار کنید.

از بین بردن چربی ران

استپ آپ

حرکت استپ آپ به عضلات عقب ران، عضلات سرینی و عضلات چهارگانه خاصیت ارتجاعی می بخشد. برای انجام این حرکت به یک چهارپایه یا میز نیاز دارید.

نحوۀ انجام این حرکت

در جلوی یک چهارپایه ایستاده و پاها را به اندازه ی عرض شانه باز کنید. پای چپ را بلند کرده و روی چهارپایه قرار دهید. برای بلند کردن پای راست پای چپ را گرفته و سپس پای راست را روی چهارپایه قرار دهید.به عقب قدم برداشته و پای راست را روی زمین قرار دهید. دوباره پا را بلند کرده و این حرکت را تکرار کنید.

از بین بردن چربی ران

اسپلیت اسکوات

این حرکت به ران ها خاصیت ارتجاعی بخشیده و به بالا رفتن تعادل بدن کمک می کند. اسپلیت اسکوات برای از بین بردن چربی ران ها نیز مفید است.

نحوۀ انجام این حرکت

در جلوی یک میز یا صندلی بایستید، پای راست را بلند کرده و روی میز قرار دهید. زانوی چپ را خم کرده و تا زمانی که ران چپ موازی با سطح زمین قرار گیرد بدن خود را پایین بیاورید. مطمئن شوید که زانوی چپ تا پشت پنجه پا کشیده نمی شود. به آهستگی تا زمانی که پای چپ به حالت عمودی قرار گیرد بلند شوید سپس دوباره آن را پایین بیاورید. قبل از تعویض پاها ابتدا این حرکت را به طور کامل روی یک پا انجام دهید.

از بین بردن چربی ران

حرکت جهش به سمت جلو

این حرکت به ران ها، عضلات سرینی و عضلات ساق پا خاصیت ارتجاعی می بخشد. در صورتی که فکر می کنید تناسب اندام خود را از دست داده اید انجام دادن این حرکت می تواند به از بین بردن چربی ران و تناسب کلی بدن کمک کند.

نحوۀ انجام این حرکت

مستقیم ایستاده و پاها را به اندازه ی عرض شانه باز کنید. دست ها را روی ران ها گذاشته و با پای راست یک گام بلند رو به جلو بردارید. هردو زانو را خم کرده و سپس بدن را تا زمانی که پشت زانو تقریبا زمین را لمس کند پایین بیاورید. به آهستگی در حالی که پای راست را برای برگشت به حالت اول به عقب می برید بلند شوید. قبل از تعویض پاها این حرکت را به طور کامل روی یک پا انجام دهید.

تیم ترجمۀ گیاه یاب
منبع: care2.com
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید