ارتباط اختلال خواب با فراموشی و کاهش رشد

135

عضو انجمن علمی طب سنتی ایران گفت: اختلال خواب سبب کم شدن حافظه، ضعف اعصاب، ضعف عقل، تیرگی پوست، تورم موضعی یا عمومی و کاهش رشد می‌شود.
فراموشی

به گزارش گیاه یاب به نقل از خبرگزاری فارس ، نعمت الله مسعودی متخصص طب سنتی گفت: اطباء قدیم معتقد بودند هضم در خواب اتفاق می‌افتد؛ اختلال خواب سبب می‌شود غذای ناکافی به اعضای بدن برسد یا غذای معده هضم نشده و سبب تلمبار فضولات در بدن شود.

وی افزود: استراحت بعضی از اعضا مثل مغز، در خواب اتفاق می‌افتد به همین دلیل اگر خواب به روش صحیح نباشد مغز استراحت نمی‌کند و بعد از بیداری خستگی و  کسالت را به همراه می‌آورد.

مسعودی اختلال خواب را سبب کم شدن حافظه، ضعف اعصاب، ضعف عقل، تیرگی پوست، تورم موضعی یا عمومی و کاهش رشد دانست و گفت:‌ بسیاری از جوانان شکایت می‌کنند که در سنین جوانی دچار فراموشی شده‌اند که این به همان رعایت نکردن اصول درست خواب برمی‌گردد.

این عضو انجمن علمی طب سنتی تصریح کرد: همچنین اختلال خواب سبب تجمع فضولات و ایجاد بیماری‌هایی همچون کبد، بیماری‌های زنان، کیست تخمدان، انواع بیماری‌های مفاصل، بیماری‌های معده و مشکلات چشمی و پوستی می‌شود.

مسعودی در پایان گفت: در تحقیقاتی که در آمریکا انجام شد به این نتیجه رسیدند که ورزشکارانی که خواب درست‌تری دارند در زدن ضربات ورزشی امتیازات بالاتری به دست می‌آوردند.

ارتباط اختلال خواب با فراموشی و کاهش رشد
به این مطلب امتیاز بدید!
همچنین بخوانید :  سهم ۳۰ درصدی نان در سبد غذایی هزینه های کشور
بنر تلگرام گیاه یاب

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید