اخلاق هایی که شما را از جذابیت دور میکنند

0
564

اگرچه فاکتورهای جذابیت از نظر هرانسانی میتواند متفاوت باشد، اما رفتارها و اخلاق‌هایی وجود دارند که اغلب انسان‌ها آنها را آزاردهنده و غیرجذاب می‌دانند. به طور مثال اکثر آدم‌ها از افراد خودشیفته خوششان نمی‌آید و دوست ندارند با فردی که همواره از خود تعریف می‌کند و حرف میزند و به اطرافیانش اهمیتی نمیدهد ارتباطی داشته باشند. البته در بسیاری از موارد افرادی که چنین رفتارهایی دارند از غلط بودن رفتار خود آگاهی ندارند. پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا با رفتارهایی که شما را از جذابیت دور میکنند آشنا شوید. با گیاه یاب همراه باشید.

جذابیت

خودشیفتگی جذابیت نمی‌آورد

بسیاری از افراد بدون این که بدانند خودشیفته هستند. تنها بر خود تمرکز دارید، تنها درباره خودتان حرف می‌زنید و معمولاً به حرفه‌ای اطرافیانتان اهمیتی نمی‌دهید. تصور می‌کنید تنها فردی که مهم است خودتان هستید. اگر این‌گونه‌اید، وقتش است که خود را تغییر دهید. هیچ‌ کس با فردی که تنها به خودش اهمیت می‌دهد، دوست نمی‌شود.

ظاهربین نباشید

زیبایی واقعی از اعماق قلب، بدن و روح شما حاصل می‌شود. زیبایی ظاهری مهم‌ترین مسئله نیست اما افراد دارای رفتارهای غیر جذاب تصور می‌کنند زیبایی ظاهری مهم‌ترین چیز است. نگاهی در آینه به اعماق وجود خود بیندازید. ممکن است در باطن خود فرد زشتی را ببینید؛ مگر آن که طرز تفکر خود را تغییر دهید.

همواره در حال رقابت نباشید

آیا از آن دسته افراد هستید که حتماً باید بهتر از دیگران باشند؟ اگر این‌ طور است پس انسان غیر جذابی هستید. باید اهمیت بیشتری به دوستانتان بدهید و بگذارید آنها هم از موفقیت‌های خود لذت ببرند. اگر بر ترس خود از ارتفاع غلبه کردند و ۱۰ متر بالا رفتند، نگویید: «همش همین؟ من ۳۰ متر می‌روم.» در عوض بگویید: «عالیه، بهت افتخار می‌کنم.»

دوستانتان را دشمن فرض نکنید

افراد غیر جذاب همیشه با دوستان خود در جنگ‌ و دعوا هستند. به‌ جای کنار هم ماندن و اهمیت دادن به اطرافیان همیشه پشت خود را به آنها می‌کنید و از پشت به آنها خنجر می‌زنید. دوستانتان دشمنان شما نیستند که متحدان شما هستند.

خود را زیر سوال نبرید

اگر مدام اهمیت خودتان برای دیگران را زیر سؤال ببرید، مطمئناً فرد غیر جذابی خواهید بود. مثلاً دو تا از دوستانتان بدون شما بیرون رفتند. تصور می‌کنید برای آنها اهمیتی ندارید. این مسئله را فراموش کنید. آنها هنوز هم دوستان شما هستند و البته بدون حضور شما هم به زندگی خود ادامه می‌دهند.

جذابیت

رئیس بازی ممنوع

در یک گروه دوستانه همه باید برابر باشند. اگر این شمایید که همیشه تصمیم می‌گیرید و دوست دارید همواره مسئول همه‌ چیز باشید و کارهای دیگران را کنترل کنید، پس بهتر است بدانید که رفتارتان بسیار غیر جذاب است.

راستگو باشید

برای این که دوست خوبی باشید و دیگران بخواهند در اطراف شما باشند، باید صداقت داشته باشید. اکثر افرادی که رفتار غیر جذاب دارند، انسان‌های غیر صادقی هستند که درباره همه‌چیز دروغ می‌گویند. بله، صداقت بهترین سیاست است.

بی ادب نباشید

اگر رفتاری بی‌ادبانه و توهین‌آمیز دارید و در جمع حرف‌های خجالت‌آوری به دوستانتان می‌زنید، دست از این رفتار بکشید. این‌ گونه کسی نمی‌خواهد نزدیکتان شود. گاهی اوقات با دیگران اختلاف‌ نظر پیدا می‌کنید یا اطرافیان رفتاری می‌کنند که برایتان خوشایند نیست اما رفتار بی‌ادبانه دیدگاه همه را نسبت به شما تغییر می‌دهد.

قابل اعتماد باشید

آیا در موارد نیاز به دوستانتان کمک می‌کنید؟ یا این که وقتی کسی به شما نیاز دارد، همیشه سرتان شلوغ است؟ اگر کسی نتواند روی کمک شما حساب کند، این رفتار غیر جذاب محسوب می‌شود. به همین ترتیب اگر فردی هستید که همیشه چشم به کمک دیگران دوخته‌اید، باز به چشم دوستانتان فرد غیر جذابی خواهید بود.

بدبینی جذابیت ندارد

بدبینی خصوصیت جذابی نیست. اگر همیشه دیدگاهی منفی به مسائل دارید، سعی کنید آن را تغییر دهید. کسی نمی‌خواهد با فردی که تنها جنبه منفی مسائل را می‌بیند، دوست شود.

فرادید
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید