آیا نارگیل برای لاغری مفید است؟

0
298

متخصصان تغذیه پیش بینی کرده‌اند که در سال ۲۰۱۷ میوه‌ای که به آن توجه زیادی خواهد شد نارگیل است و مردم بیشتر به مصرف محصولات مختلفی مانند بستنی نارگیلی، آب نارگیل، چیپس نارگیلی، کره نارگیل و… روی خواهند آورد. افزایش علاقه‌ی مردم به این میوه دلایل مختلفی دارد که یکی از آنها به فواید نارگیل برای لاغری مربوط می‌شود. در این نوشتار به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

نارگیل برای لاغری

نارگیل هوس‌های شما را سرکوب می‌کند

به گزارش گیاه یاب به نقل از «پریونشن»، نارگیل دارای ترکیباتی است که شما را برای مدت زیادی سیر نگه می‌دارد و کمک می‌کند تا سراغ خوراکی‌ها و تنقلات مضر نروید. چربی موجود در این میوه از نوع تری‌گلیسرید با زنجیره متوسط است که کمک می‌کند دیرتر احساس گرسنگی کنید و همچنین قند موجود در نارگیل و فرآیند آرام هضم چربی آن باعث تولید سریع انرژی در بدن می‌شوند. علاوه بر این ترکیبات موجود در نارگیل به تنظیم قند خون در بدن نیز کمک می‌کنند.

پیشنهاد می‌شود نارگیل تازه را به نوشیدنی‌ها و اسموتی‌ها اضافه کنید و یا تکه‌های آن را با سالاد تازه و غذاهای خود میل کنید.

کربوهیدرات پایین

اگر در حال پیروی از یک رژیم غذایی برای لاغری هستید و به دنبال خوراکی‌های کم کربوهیدرات می‌گردید، نارگیل بهترین گزینه است. یک قاشق غذاخوری از تکه‌های نارگیل تنها دارای ۳.۵ گرم کربوهیدرات می‌باشد. قند موجود در نارگیل طعمی غنی داشته، خوب جذب میشود و همچنین از همه مهم‌تر طبیعی است. نارگیل را با اسموتی‌های تازه و یا غذای خود ترکیب کنید و از رژیم کم کربوهیدرات خود لذت ببرید.

نارگیل برای لاغری

زیاده‌روی نکنید

اگرچه نارگیل شما را سیر نگه داشته و کربوهیدرات کمی دارد اما همچنان یک میوه‌ی پرکالری بوده و از چربی‌های اشباع تشکیل شده است. اگر می‌خواهید این میوه را به رژیم خود اضافه کرده و همچنان وزن کم کنید، بهتر است تنها ۱۰% از میزان غذای دریافتی خود را به آن اختصاص دهید. به طور مثال اگر روزی ۱.۶۰۰ کالری دریافت می‌کنید، تنها به دریافت ۱۶۰ کالری نارگیل مجاز هستید.

آیا نارگیل برای لاغری مفید است؟

چربی موجود در نارگیل با اغلب چربی‌هایی که در غذاهای دیگر مصرف می‌کنیم فرق دارد و از نوع تری‌گلیسرید با زنجیره متوسط می‌باشد. این چربی‌ها با چربی موجود در گوشت و یا روغن زیتون تفاوت دارند و برای تولید انرژی استفاده می‌شوند، در صورتی که  چربی‌های موجود در گوشت به صورت بافت چربی در بدن ذخیره می‌گردند. با در نظر گرفتن این موضوع می‌توان تصور کرد که مصرف نارگیل برای لاغری مفید باشد اما تا به حال هیچ مطالعه و پژوهشی در این زمینه انجام نشده و نمی‌توان به طور قاطع درباره‌ی آن نظر دارد.

مترجم: حسین حیدری
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید